V sobotu 5.9.2009 se hrály v Mochtíně premierově na nově zrenomovaném trávníku tři zápasy.  Bohužel, ani jeden náš tým doma nezvítězil. Nejdříve ml. přípravka So Mochtín prohrála s béčkem TJ Klatovy 2:4 (branky Smolík a Čech), pak dorostenci So Mochtín podlehli K.Horám 0:5, v odpoledním utkání mužů si pak 3 body z Mochtína odvezly Blovice, které vedou tabulku I.B třídy. Bez bodů ze Strážova se vrátili i naši žáci, kteří tam prohráli 2:7 (goly Rubáš a Beneš), v Bezděkově pak v neděli odpoledne prohráli i naši muži "B" těsně 1:2, když vítěznou branku stříleli domácí v poslední minutě z penalty ! Tři mistrovské body získala jen naše starší přípravka, která vyhrála v Horažďovicích 4:0 - autorem všech branek byl Jan Šafránek.

- 5.9.09 - I.B tř.mužů - Sokol MOCHTÍN - Sokol BLOVICE  0 : 2 (0:1)  Naši fotbalisté se na zápas s favorizovanými Blovicemi poctivě připravovali a chtěli uspět. Na hřišti to svým fanouškům dokazovali celý první poločas. Byli aktivnější, bojovnější, měli i několik šancí na skorování, ale tradičně je bohužel v gol neproměnili. Hlavně šance Ji.Čeledy po hlavičkovém přiklepnutí míče L.Kašpara, či šance Tomáše Babky volaly po golu. Blovice žádný oslnivý výkon nepředváděly, hrály však pozorně a jednoduše v obraně, účelně pak ve hře dopředu.  Ve 40.minutě přišel důležitý moment utkání. Náš golman neřešil malou domů odkopem, ale zpracováním míče a kličkou na hráče soupeře. Míč ho však neposlechl, odskočil mu a pro útočníka Blovic Žežulu bylo hračkou se ho zmocnit a poslat ho do sítě - 0:1. Tento laciný gol soupeři nahrál, mohl se začít soustředit ještě více na obranu a zároveň i na nebezpečné brejky. Naši hráči i po přestávce měli více ze hry, bojovali, snažili se o vyrovnání. Nejblíže k němu měl Ji.Dolejš, ale jeho hlavičku brankář hostů bravurně kryl. A když tlak Mochtína byl nejsilnější, přišel na druhé straně další úder Blovic. Z brejkové situace se dostal do vápna mladý O.Laibl a střelou z úhlu trefil našeho obránce, který střelu nechtěně tečoval za záda P.Rajtmajera - 0:2. To již do konce utkání zbývalo jen 15 minut, hosté si výsledek pohlídali, odvezli si z Mochtína nečekaně všechny 3 mistrovské body a vedou tabulku. Rozhodoval Karel Klik z Dolní Bělé (PS), ŽK 2:3, 60 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer, Jarabica, Bejvl, Dolejš Ji., Švátora P., Babka, Kašpar, Hořejší, Troch, Čeleda, Tykal, střídali Holiš, T.Dolejš a Kubát.

-6.9.09 - OP mužů - TJ BEZDÉKOV - So MOCHTÍN "B" 2 : 1 (0:0).Úvod zápasu náš tým vůbec nezvládl a jen nemohoucností domácích hráčů zůstal stav 0:0. I v daleší části 1.poločasu byli domácí lepší, měli šance. Některé zlikvidoval náš golman R.Tomaka, zbytek střel šlo nad, nebo mimo branku. Po přestávce se karta obrátila. Mochtín přidal, měl více ze hry, ale golově udeřilo na druhé straně. Domácí P.Ouda střelou z dálky otevřel v 65.minutě skore - 1:0. Z vedení se však domácí radovali jen krátce. Po dvou minutách srovnal na 1:1 šikovným obloučkem náš Zdeněk Novák, začínalo se znovu. Hrálo se však hodně tvrdě, hlavně zákroky na našeho J.Voráče byly nevybíravé. V 75.minutě kopali domácí penaltu za ruku J.Voráče, které však předcházel ofsajd ! Naštěstí ji zkušený K.Šlechta neproměnil. Další penaltu však nařídil r. Habada v poslední, 90. minutě, kdy posoudil zákrok V.Špindlera na domácího Valečku jako penaltový. Tentokráte se J.Dulka z 11 metrů nemýlil a zajistil Bezděkovu všechny 3 body. Rozhodčí Habada, ŽK 5:4, branky : Zdeněk NOVÁK - 1, sestava : Tomaka, Kubala (68. Dolejš st.),Holiš, Špindler, Staněk, Švátora Ji., Voráč, Dolejš T. (25.Nový), Nováček (46.Novák), Lapáček, Břečka (65.Kolárik)

TRENINKY  mužů  budou stále v úterý a čtvrtek v Mochtíně - vždy od 18,00 hod.

V DALŠÍM kole hrají fotbalisté So Mochtín takto :

..ve středu 9.9.09 od 17,00 hod. st.přípravka So MOCHTÍN - So MĚČÍN.

.. v sobotu 12.9. v 10,00 ml.přípravka MOCHTÍN - LUBY, od 11,20 st.přípravka MOCHTÍN - CHANOVICE,  od 16,00 hod. muži  So MOCHTÍN "A" v Hradešicích  !

.. v neděli 13.9. v 10,00 dorost So Mochtín hraje v Plánici, od 14,15 hod. žáci So Mochtín hostí doma Luby a od 17,00 hod. muži B So MOCHTÍN hostí doma VEŘECHOV.