V sobotu 20.6.2009 bylo odehráno poslední kolo mistrovských soutěží, ročník 2008/2009. Netradičně již od 14,00 hod. hráli doma muži "A" se So Předenice a vyhráli hladce 6:2. Od 17,00 hod. pak naše béčko mužů nastoupilo v Měčíně proti vítězi OP a postupujícímu týmu do I.B třídy a prohrálo stejným výsledkem 2:6.

-20.6.09 - I.B třída mužů - So Mochtín - So Předenice  6 : 2 (3:1). Hosté se v minulém kole výhrou nad Svéradicemi 3:0 zachránili od účasti v baráži a tak do Mochtína přijeli v poklidu odehrát poslední zápas. Náš tým naopak chtěl dokázat trenérovi i fanouškům, že vyhrávat nezapoměl, ale nastoupil v kombinované sestavě bez tradičních opor (Babka, Plánička, Dolejš, Bejvl) a tak se čekalo, co to s týmem udělá. Hrál se jen průměrný fotbal, Mochtín měl stálou územní převahu a řadu šancí. Některé z nich využil ke vstřelení branek, další zahodil. Nakonec z toho byla vysoká výhra 6:2, která Mochtín posadila na konečnou 4.příčku tabulky I.B třídy, sk.B.  Rozhodčí Lukáš Dünghübel z Horní Břízy, ŽK 1:2, 50 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Švátora P., Jarabica St., Šup O.(75. T. Dolejš), P.Sysel, J.Voráč (M.Břečka), L.Kašpar, J.Křivánek, Ji.Podráský, R.Troch, P.Zoubek (77.Ji.Švátora), branky : Sysel Petr, Švátora Petr (p.kop), Podráský Jiří, Kašpar Lubomír, Voráč Jan, Břečka Miroslav

Je to pěkné umístění. Všem hráčům, trenérovi St. Skalovi i vedení mužstva je třeba poděkovat za dobrou celosezonní práci. Nebyla jednoduchá. Řada hráčů soutěž pro zranění, či z jiných důvodů nedohrála, hráči "A" mužstva museli pravidelně vypomáhat oslabenému "B" týmu, zkrátka jsme rádi, že sezona 2008/2009 je za námi  a že naši fotbalisté v ní dosáhli takhlé pěkného výsledku !

-20.6.09 - OP mužů - So Měčín - So Mochtín "B"  6 : 2 (3:2). Naše béčko mělo tradičně potíže  s dostatečným počtem hráčů a tak museli nastoupit i někteří hráči, kteří před pár hodinami dokončili zápas "A" týmu, pomohl na poločas i Zbyněk Fait (3 roky nehrál !).V prvním poločase bylo naše mužstvo Měčínu rovnoceným soupeřem, odpovídal tomu i výsledek. Domácí ale brzo po přestávce zvýšili na 4:2 a začali mít jasně navrch. Našim hráčům naopak ubývalo sil, soupeř toho dokonale využil a s chutí si zastřílel. Rozhodčí J.Javorský, 100 diváků . Branky : Čeleda Jiří, Nový Luboš,   sestava : Staněk, Křivánek, Švátora P.(Kubeš), Fait (Švátora Ji.), Nováček (Petrů), Kubala, Čeleda, Sysel, Dolejš st., Nový, Voráč (Kolárik J.).

Od našeho "B" týmu jsme nečekali žádné zázraky v tomto OP, kam postoupil. Závodní činnost ukončilo několik hráčů, další se hned v přípravě zranili a nemohli již zasáhnout do hry, další měli služební i jiné povinnosti, řada hráčů navíc měla hodně špatný přístup k treninkům i zápasům. Zkrátka - sestava se lepila těžce pro každý zápas a 12. nesestupové místo je nakonec úspěchem.    Byly to ale nervy (hlavně pro ty, kteří to museli dávat dohromady), i když to některým hráčům asi ani nepřišlo.