V pátek 19.června 2009 se v Mochtíně odehrál na vzorně připraveném hřišti poslední zápas okresního přeboru žáků - ročník 2008/2009. Měl pikantní příchuť, protože se spolu střetly dva nejlepší týmy této sezony. Hostující Plánice vedla tabulku a k získání titulu jí stačila remisa, Mochtín byl druhý a potřeboval vyhrát, aby obhájil loňský přebornický titul.

Zápas nakonec skončil smírnou remisou 2:2 a to stačilo Sokolu Plánice k prvenství. Náš tým zahrál dobře, ale chybělo mu trošičku štěstíčka - chyběl pouze 1 gol k tomu, aby prvenství zůstalo v Mochtíně.

- 19.6.09 - OP žáků So Mochtín - So Plánice  2:2 (1:0).  V prvním poločase se hrálo hodně na jistotu, nikdo nechtěl udělat chybu. Přesto měl Mochtín více šancí. Tu největší pak J.Bejvl, který z tutovky přestřelil. Stejný hráč se ale minutu před poločasem šikovně uvolnil a z jeho přihrávky střílí Jakub Rubáš tvrdou střelou ze 16 m 1 gol utkání ! Jenže brzo po přestávce přišel obrat. Kapitán hostí Fr. Novák nakopl míč z 35 m na naší branku a ten k překvapení všech náš golman neudržel - 1:1. A když po brejku (naši stopeři propadli) dal hostující L.Plánička na 1:2, vypadalo to s Mochtínem špatně. Mochtínští kluci to ale nezabalili, tlačili se do útočení, fyzicky vyspělý soupeř  však houževnatou obranou držel stále vedení. Až v 50.minutě se golově prosadil z 27 m přízemní střelou náš stoper Jan Potužník. Srovnal na 2:2 a vykřesal naději na výhru a na titul. Jenže soupeř se zatáhl do obraného valu a přes ten se žádný z našich mladých fotbalistů již golově neprosadil. Plánice tak uhrála remisu, která jim stačila k titulu, žáci SOKOLA MOCHTÍN skončili v OP na výborném 2. místě a my jim k tomu gratulujeme !!!

Poděkování patří celému týmu i trenérovi St. Bejvlovi, za vzornou reprezentaci TJ i obce Mochtína.

Sestava Mochtína v utkání : Milan Žiak, Tomáš Kuželík, Jan Potužník, Víťa Matoušek, Tomáš Musílek, Zbyněk Smolík, Jakub Rubáš, Jan Žiak, Lukáš Malenka, Jakub Bejvl, Ondřej Kuchař, střídali Filip Voldán a Jiří Peleška, někteří kluci z různých důvodů chyběli.

Branky Mochtína : Jakub Rubáš, Jan Potužník - po 1, rozhodčí Josef Blaheta, 50 diváků.