Další květnový víkend 2009 přinesl fotbalistům So Mochtín cennou výhru "B" týmu mužů nad Žel. Rudou i vysoké vítězství mladší přípravky v Sušici. Naopak, zklamalo áčko mužů ve Švihově, kde prohrálo vysoko 0:4. Mělo však znovu velké potíže se sestavou.

-9.5.09 - I.B tř. mužů - FC Švihov - So Mochtín  4 : 0 (1:0). Mochtín měl podobné potíže se sestavou jako před týdnem proti Strážovu. V pátek se pro horečku omluvil M.Bejvl, v sobotu před utkáním navíc ještě pro zranění O.Šup, P.Zoubek a V.Špindler. Do hry musel zraněný R. Troch, po 10.minutách zápasu se navíc zranil Ji. Čeleda a tak defenziva So Mochtína byla totálně narušena. Toho domácí dokonale využili, po čtyřech standartních situacích dali 4 goly a další šance navíc zahodili. Našemu týmu se nedařilo. Hrál vlažně, bez patřičného nasazení a bojovnosti. Za stavu 4:0 neproměnil p. kop náš P.Švátora, světlým momentem byla jen nastřelená tyč střídajícím J.Voráčem za stavu 1:0 pro domácí. I přes porážku, patří poděkování  hlavně těm hráčům, kteří na poslední chvíli zaskočili za omluvené a pomohli mužstvu alespoň zápas I.B třídy ve Švihově důstojně dohrát (dorostencům J.Voráči a P.Syslovi, ač měli v nohách dorostenecký zápas, či L.Novému, který měl zasebou rovněž celodenní sportovní klání v Plzni).  Rozhodčí Rys z Chotěšova, 100 diváků. Sestava : Rajtmajer, Jarabica, Čeleda (Voráč), Troch (Nový), Dolejš, Švátora, Kašpar, Babka, Novák , Plánička, Břečka (Sysel).

-10.5.09 - OP mužů - So Mochtín "B" - TJ Žel.Ruda  1 : 0 (1:0). Hodně důležitý zápas pro oba týmy ohrožené sestupem nakonec vyhráli naši fotbalisté. Ti měli po celé utkání více ze hry i řadu výborných šancí na gol. Koncovka však je stále jejich achilovou patou a tak o 3 bodech nakonec rozhodla penalta ve 30.minutě (za faul na Zd. Pláničku), kterou bezpečně proměnil L.Nový. Rozhodčí Pastyřík z Přeštic, ŽK 3:3, ČK 0:1, 60 diváků. Sestava : Staněk, Křivánek, Švátora P., Sysel, Kubala, Dolejš st. (Nováček), Babka, Zoubek (Šťastný), Voráč, Nový (Petrů), Plánička (Kašpar), branka : N o v ý  Luboš  -  1 (p.kop).

-9.5.09 - OP žáků - So Plánice - So Mochtín  3 : 2 (2:1). Souboj o první místo v tabulce zvládli lépe domácí. Naši kluci měli daleko více šancí na gol, minimálně remisa by byla spravedlivá. Hraje se však na goly. Rozhodčí Husník, branky : Potužník Jan. Smolík Zbyněk  -  po 1.

-10.5.09 - OP st. přípravka - TJ Sušice B - So Mochtín  4 : 1 (1:0). Čestný gol Mochtína dal Pretzelmayer, rozhodčí Abrahám.

- 10.5.09  - OP ml. přípravka - TJ Sušice - So Mochtín  0 : 9 (0:1). Ve druhé části zápasu se naši kluci rozstřílelli, málem dosáhli na dvoucifernou výhru. Branky :  Koranda Michal 4, Mužík Radek 3, Černý Pavel a Kapusta Martin - po 1. Rozhodčí Abrahám.