První květnový víkend 2009 mnoho bodů mochtínským fotbalistům nepřinesl. Oba týmy mužů (A i B) své dost důležité zápasy prohrály, prohra st. přípravky s TJ Klatovy "A" se čekala, ale prohra žáků doma s Měčínem - NE. Čest tentokráte zachraňovala jen mladší přípravka, která doma v mistrovském derby zápase porazila Luby hladce 6:2.

.. I.B tř. mužů (2.5.09) So Mochtín - SK Kovo Strážov  1:3 (0.2). Očekávané okresní derby utkání o útok na čelo tabulky vyznělo jasně pro hosty ze Strážova. Ti podali v Mochtíně kvalitní výkon, podložený velkou bojovností, důrazem v soubojích a vůlí po vítězství. Náš tým naopak nepodal očekávaný výkon. Obrana měla problémy s rychlonohými útočníky hostů, se soupeřem často nestíhala záloha ani útok. Citelně byla znát absence třech našich zkušených hráčů - bojovníků : Jarabici, Podráského a Mareše. Hosté šli do vedení v 17.minutě, kdy prudkou střelu Vítovce si smolně do vlastní sítě srazil Ji.Dolejš - 0:1. Pak měli vzápětí po rohu šanci srovnat na 1:1 naši hráči, ale dělovku Čeledy z 5 m brankář hostí vyrazil ! Uděřilo ale na druhé straně. Strážovský Matějka si pohrál s našimi hráči u brankové čáry, poslal centr před branku, kde pro neobsazeného Čížka nebyl problém hlavou zvýšit na 0:2. Z této sprchy se náš tým jen těžce dostával. Postupem času ale přece jen začal více bojovat, měl i šance na skorování. Golman Javorský ale chytal spolehlivě, jeho spoluhráči využívali každé možnosti k zaútočení. V 78.minutě se střídající Lorenc šikovně uvolnil přes naše dva obránce a z úhlu přesně zakončil. Strážov vedl již 3:0 a byl na koni. V závěru utkání 81.min.) se Ji. Dolejšovi přece jen podařilo dát čestný gol, když využil chyby hostujících stoperů. Snížil na konečných 1:3. Hosté se výhrou vyhoupli do čela tabulky, náš tým zůstává na 4.místě a v sobotu ho čeká další derby zápas - ve Švihově. Rozhodčí Langmajer z Přeštic, delegát PKFS Havlík V. z Měčína - 120 diváků, ŽK 2:2.Sestava : Rajtmajer, Šup, Dolejš Ji.ml., Troch (Břečka), Bejvl, Novák, Zoubek (Plánička), Kašpar, Švátora P., Babka, Čeleda, branky : Dolejš Jiří ml. - 1.

..OP mužů (3.5.) - So Veřechov - So Mochtín "B" 3:2 (1:1). Hodně důležitý zápas pro oba celky, které potřebují body k záchraně, zvládli lépe domácí fotbalisté. Náš hodně mladý tým hrál dobrý fotbal, měl šance na goly i na výhru, ale koncovka byla slaboučká. Domácím se naopak v koncovce dařilo, 4 min. před koncem vstřelili vítěznou branku. Škoda - remisa by byla spravedlivější. Rozhodčí V. Simbartl, ŽK 4:4, 60 diváků. Sestava : Holiš, Křivánek, Plánička, Švátora P., Babka, Kašpar, Sysel (Kubala), Dolejš st., Nový, Voráč (Zoubek - Nováček), Břečka (Šťastný). Branky : Dolejš Jiří st., Kašpar Lubomír - po 1.

..1.5.09 OP žáků - So Mochtín - So Měčín  0:3 (0:1). V deštivém počasí podal Mochtín jen podprůměrný výkon, který na bojovné hosty nestačil. Škoda jen, že nepřišli k utkání všichni hráči, soupeř byl k poražení. Rozhodčí J. Šafránek.

..2.5.09 OP ml.přípravka - So Mochtín - Start VD Luby  6:2 (4:2). branky : Mužík Radek - 4, Koranda Michal - 2. Rozhodčí K.Šot.

..2.5.09 OP st. přípravka - So Mochtín - TJ Klatovy A  0:8(0:3), r. K.Šot