Velké zklamání zažili fanoušci So Mochtín na dreby zápase I.B třídy v Hradešicích. Mochtínské áčko zde mohlo při trochu sportovního štěstí vysoko vyhrát, ale nakonec odjelo s porážkou. Z vysoké výhry se naopak radovali žáci, kteří doma porazili Švihov 12:0.

I.B tř.mužů - 12.10.2008 Sokol HRADEŠICE - Sokol MOCHTÍN  2 : 0 (1:0). Kdyby Mochtín vedl po 20.minutách hry v Hradešicích 5:0, nikdo by se nedivil. Jenže, na kdyby se nehraje, ale jen a jen na goly. Ty nakonec zaznamenali jen domácí, vyhráli 2:0, poskočili v tabulce před náš tým. Ten sice byl v 1.poločase jasně lepší, svého soupeře doslova válcoval, ale v koncovce to byla tragédie. Ani ty největší tutovky nedokázali naši J.Mareš a Ji.Dolejš proměnit v gol, dělovku J.Dolejše navíc zastavilo břevno. Domácí se trápili, nedařilo se jim,ale naši hráči toho nedokázali využít. Naopak, hradešickým fotbalistům stačilo zahrát pouhé dva VPK k tomu, aby z toho druhého po hlavičce Řezáče šli ve 40.minutě do vedení. Tento gol je uklidnil, ve druhém poločase nejen vyrovnali hru, ale začali se i nečekaně tlačit do útočných akcí. Naše mužstvo ztratilo svoji tvář, po klidu, rozvaze a pohodových akcích se již fanouškům mohlo jen zdát. Zde zcela očividně chyběl Luboš Kašpar, který zalehl s angynou. Hradešice svou bojovností a důrazem výhru uhájily, v 90.minutě z penalty ještě zvyšovaly na konečných 2:0. To již Mochtín hrál jen o 10, když se po 2 ŽK nechal zbytečně vyloučit J.Křivánek. Rozhodoval J.Šlouf, 100 diváků. Sestava: Blumentritt P., Šup O., Podráský Ji., Švátora P., Čeleda Ji., Špindler V. (Šťastný J.), Mareš J., Dolejš Ji., Křivánek J., Troch R., Jarabica St.

OP mužů - 11.10.08 - Sokol MOCHTÍN "B" - Svatobor HRÁDEK  1 : 4 (0:1). Kdo přišel na tento zápas o chviličku později, přišel o nejrychlejší gol v historii mochtínského fotbalu. Již ve 12 sekundě hry těžili hosté z chybné nahrávky J.Pavlíka, zkušený Kutil přihrál Adamcovi a ten skoroval - 0:1. Pak celý poločas naše mužstvo drželo s favorizovaným soupeřem krok, ale po přestávce přišly další chyby, které dokázal zkušenější Hrádek potrestat goly. Nic na tom nezměnil ani kontaktní gol L.Nového na 1:2 v 64.minutě. Soupeř byl lepší, vyhrál zaslouženě. Rozhodčí Bošek, 50 diváků.  Sestava : Jurčacko P., Švátora P.(Bláha P.), Pavlík J., Staněk P. (Zoubek P.), Špindler V., Dolejš Ji., Břečka P. (Petrů J.), Novák Zd., Nováček V., Šťastný J., Nový L., Branky : Nový Luboš - 1 

OP žáků - 12.10.08 Sokol MOCHTÍN - FC ŠVIHOV  12 : 0 (6:0). Naše mužstvo,ač nebylo kompletní, přehrávalo svého soupeře a vytvářelo si hodně golových šancí. Některé z nich dokázali kluci i proměnit, nakonec z toho byl dvouciferný výsledek. Branky : Frána Jan - 3, Bejvl Jakub, Smolík Zbyněk a Vítovec Petr  - po 2, Mir. Kučera, Lukáš Malenka a Jakub Hadáček - po 1.

OP st.přípravka - 12.10.08 - Sokol MĚČÍN -  Sokol MOCHTÍN  0 : 5 (0:2). Jednoznačná převaha našich, za které se 2x prosadila brankově také obě naše děvčata. Branky : Šafránek Jan - 2, po 1: Milenka Jůdová, Aneta Pretzelmaierová a Vladimír Tománek, rozhodčí Dykalov.

OP ml.přípravka - 10.10.08 - TJ Klatovy A - Sokol MOCHTÍN  4 : 2 (0:1). Naši mladíci vedli v Klatovech 2:0, ale pak jim několikráte utekl nejlepší hráč domácích Matyáš Barborka, dal 3 goly a výsledek otočil.Branky Mochtína : Mužík Radek a Koranda Michal - po 1. Rozhodčí J. Blaheta