Důležitou výhru doma nad TJ Dobřany zaznamenalo áčko mužů. Do tabulky I.B třídy si připsalo 3 cenné body. Bez bodů se vrátilo béčko mužů z Janovic, kde ale odehrálo velmi dobrý zápas. Chyběla mu jen koncovka. Bodovali i naši žáci, mladší i starší přípravka - blahopřejeme !!!

I.B tř. mužů - 21.9.08 So MOCHTÍN - TJ DOBŘANY  2 : 0 (1:0). Hosty předcházela dobrá pověst, ale nakonec vše dobře dopadlo. Trenér St.Skala musel inprovizovat v sestavě, protože na marodce má 4 hráče. Mladíci z béčka však podali kvalitní výkon, pomohli mužstvu k zisku 3 cenných bodů. Pomohl k tomu rychlý gol Ji. Dolejše ml. již ve 3.minutě, kdy se Mochtínu podařila krásná akce na 4 doteky. Hosté byli nebezpeční ve hře dopředu, ale naše obrana v čele se Standou Jarabicou pracovala bezchybně. Naopak obrana hostí dost "hořela", škoda jen, že některé slibné akce naši hráči nedotáhli do dalšího golového vyjádření. To se povedlo až v 62.minutě. Ji. Dolejš převzal ideální přihrávku, byl sražen ve vápně a nařízenou penaltu bezpečně sám proměnil - 2:0. Pak ještě nastřelil břevno Míra Břečka, ve slibné šanci hlavou byl i mladík J.Voráč. Skore se však nezměnilo, body zůstaly v Mochtíně ! Hosté byli neukáznění, rozhodně sympatie přítomných diváků nezískali.  Rozhodoval Lad. Kříž z Plzně, ŽK 0:4, 70 diváků. Branky : Dolejš Jiří ml. - 2, Sestava :_Rajtamjer P., Švátora P., Jarabica St., Čeleda Ji., Špindler V. (75.Pavlík J.), Podráský JI., Voráč J. , Dolejš JI., Kašpar L., Břečka M.(70.Šťastný J.), Mareš J.(80.Křivánek J.).

OP mužů - 20.9.08 FK JANOVICE - So MOCHTÍN "B"   2 : 0  (0:0). Škoda 1.poločasu, V něm bylo naše mužstvo lepší svého soupeře, mělo 3 šance na gol, ale ani jednou neskorovalo. Ty nějvětší pak M.Břečka a L.Kašpar. Oba však o přestávce střídali, stejně tak jako Ji. Čeleda. To se na výkonu našeho týmu dost projevilo.Domácí začali přebírat iniciativu, dostávali se často do golových šancí a nakonec zápas rozhodli po chybách v naší obraně dvěma goly, další zahodili. Ztráta bodů ani tak nemrzí, jako ztráta Lukáše Kolárika, který po delší době se opět objevil v sestavě, ale zranil si koleno a je na celý podzim 2008 vyřazen z aktivního fotbalu. Škoda, byl to vždy klíčový hráč mužstva. Bude scházet. Rozhodoval rozhodčí Bošek ze Sušice, 50 diváků. Sestava : Šot K., Čeleda Ji. (46.Bláha P.), Staněk P., Švátora P., Špindler V., ŠŤastný J., Voráč J.(60.Zoubek P.), Břečka M. (46.Dolejš Ji.st.), Kašpar L.(46.Nováček V.), Nový L., Kolárik L.

OP žáků - 21.9.08 SK Strážov - So MOCHTÍN  O : 4 (0:1). I v oslabené sestavě dokázali naši žáci přivézt ze Strážova všechny 3 body. Branky : Žiak J. Rubáš J., Kuželík T. a Potužník J.

OM ml.přípravka - 20.9.  So MOCHTÍN - FK HORAŽĎOVICE  1 : 1 (0:1). Pěkný, bojovný zápas a cenná remisa našich nejmenších fotbalistů. Doležitý gol dal T. Lang. Rozhodčí K.Šot

OP st. přípravka - 209.08 So MOCHTÍN - So Nal. HORY   7 : 0 (3:0). Kolektivní výkon přinesl našim klukům vysokou výhru. Branky : Pretzelmajer Jar., Řeřicha a Šafránek J. - po 2, Pretzelmayer Vil. - 1. Rozhodčí K.Šot