V sobotu 8.srpna 2015 byl rozehrán nový fotbalový soutěžní ročník 2015/2016. Náš "B" tým mužů, po sestupu z Okresního přeboru, začal utkáním ve III.třídě v Železné Rudě. K zápasu odjel v silně omlazené sestavě s řadou dorostenců. Herně naše mužstvo rozhodně nezklamalo, ale hraje se na goly a na ty byli lepší domácí fotbalisté, kteří vyhráli 3:1.

.. III. třída mužů - SRK Železná Ruda - Sokol Mochtín "B"  3:1 (1:0). Náš tým začal aktivně, měl více míč na svých kopačkách, snažil se o vstřelení branky, ale přesnější zakončení chybělo. Po přihrávce J.Rašeka se zblíska netrefil M.Reitmaier, po rohovém kopu šla jen těsně nad břevno domácí branky hlavička Jos. Křivánka. Penaltou zaváněl v 18.min. nevybíravý zákrok domácího obránce na J.Rašeka, ale rozhodčí ho velkoryse přehlédl. Domácí tým poctivě bránil, postupem času začal také útočit a od 20.minuty si vypracoval tři výborné golové šance. Ty jim ale zneškodnil výbornými zákroky náš golman Petr Kodeš. Ve 38. min. ale již neměl šanci proti zakončení mladíka v domácím drezu - Lukáše Hájka, který otevřel skore - 1:0. I po přestávce se dostávali k častému zakončení především domácí hráči, kteří těžili z chyb v naší defenzivě. Náš golman ale byl vždy na místě, kapituloval však v 53.minutě, kdy se nádhernou střelou ze 28 m prezentoval domácí kapitán David Greiner, Ž.Ruda vedla 2:0. Mochtín to nevzdal a v 65.min. se dočkal kontaktní branky na 2:1, kterou vsítil z VPK tečovanou střelou náš 16 letý mladíček (nejmladší hráč na hřišti) Tomáš Velek, který patřil s golmanem Petrem Kodešem k našim nejlepším hráčům v tomto utkání. Naši hráči chtěli vyrovnat, snažili se útočit, ale chyběla přesnost v přihrávce, útočníci se k zakončení prakticky nedostali.  Jenže v naší obraně to skřípalo a další minuty přinášely další velké golové šance domácích, především po brejkových akcích. V 67. a 68.min.  P.Kodeš znovu vychytal domácí hráče, stejně tak chytá golovku v 74.minutě. O tři minuty později ale již nestačil na zakončení domácího Jaroslava Dudy, který těžil z chyby našeho mladého stopera a zvyšuje na 3:1 pro Ž.Rudu. Rozhodčí Ivan Petličarovský z Janovic, ŽK 1:1, 50 diváků. Sestava Mochtína : Kodeš P., Peleška Ji., Řeřicha T., Švátora P., Žiak M. (77. Šafránek J.), Reitmaier M., Kotlan D., Velek T., Křivánek Jos., Rašek J., Pretzelmayer Jar. (83. Peleška Pe.), branka : VELEK Tomáš - 1

Další výsledky III. třídy ze soboty 8.8.2015 :

Plánice - Chudenice  2:1, V.Hydčice - Švihov 2:1, Dešenice - Janovice B 7:0, Velhartice - Bezděkov 0:1, Žihobce - Budětice 0:0, p.k. 1:3,

Utkání Zavlekov - Svéradice B se hraje v neděli
Přidat komentář