V pátek 1.února 2013 byl So Mochtín pořadatelem tradičního otevřeného turnaje "Sport pro všechny" v halové kopané žáků. Ve dvou kategoriích startovalo 6 týmů, hrálo se v tělocvičně Masarykovy ZŠ v Klatovech. So Mochtín postavil 3 týmy (1 ml. a 2 starší), o všechny se staral trenér Tomáš Kapusta, před kterým smekám pro jeho obrovskou obětavost !

Hrálo se dvoukolově, aby si kluci užili první prázdninový den. Zápasy odřídil Jiří Peleška, pomáhal mu Karel Šot, celá akce proběhla hladce, bez úrazu a to bylo hlavní. Některé zápasy měly vysokou úroveň a hlavně naše áčko staršíků předvádělo skutečně skvělou sálovku.

Na závěr bylo provedeno vyhodnocení turnaje a předání drobných cen. Čestnou listinu a dáreček k titulu nejlepší sportovec So Mochtín roku 2012 obdrželi mochtínští fotbalisté - Ladislav Potužník (starší přípravka) a Petr Toman (mladší žáci), představen byl též všem Kryštof Pavlík, st. žák, odchovanec So Mochtín , hrající nyní KP za Klatovy a na střídavý start i za FK Rokycany žákovskou ligu. Ten byl OFS Klatovy vyhlášen nejlepším fotbalovým mládežníkem roku 2012 a výběrovou komisí zařazen mezi desítku nejlepších sportovců okr. Klatovy, která bude vyhlášena a oceněna na Slavnostním večeru v KD Družba v Klatovech dne 12.2.2013 od 18,00 hod. s kulturním programem. Můžete se přijít všichni podívat, vstup je volný. I Kryštov od nás dostal dáreček na památku, od všech sklidil zasloužený potlesk.

A nyní již k výsledkům :

Mladší žáci -  konečné pořadí : 1.Sokol Nalžovské Hory 12 bodů, skore 6:0, 2. Sokol Mochtín 4 body, skore 2:3, 3. Sokol Plánice 1 bod, skore 1:6.

So Mochtín reprezentovali : Marek Vlach, Martin Kapusta, Jakub Pretzelmayer, Tomáš Lang, Lukáš Rajtmajer, Petr Toman, Petr Pretzelmayer, Patrik Bauer, Ladislav potužník a Ondra Mareš

Starší žáci - konečné pořadí : 1. Sokol Mochtín "A" 10 bodů, skore 11:1, 2. Sokol Mochtín "B" 4 body, skore 1:8, 3. Sokol Nalžovské Hory 2 body, skore 1:4.

"A" tým So Mochtín hrál v sestavě : Kryštof Pavlík, Matěj Kapusta, Tomáš Velek, David Burian, Dominik Šít (nej. střelec turnaje s 5 goly), Stanislav Strejc

"B" tým So Mochtín odehrál turnaj v sestavě: Petr Peleška, Pavel Lorenc, Tomáš Řeřicha, Jan Nebeský, Jiří Coufal, Jaroslav Pretzelmayer, Vadimír Tománek

Ještě jednou děkuji svým spolupracovníkům za pomoc při organizaci turnaje, věřím, že si kluci sálovku užili. Potěšilo mne i poděkování trenérů soupeřů a to nejen za pozvání, ale i za pěkně zorganizovanou akci. Mne na druhou stranu zaujalo, že z Plánice s jedním družstvem ml. žáků přijelo 5 tatínků (!) a 1 žena - trenérka, i Nal Hory zde měly 3 tatínky., včetně 2 trenérů! O to více si musí rodiče našich mladých fotbalistů vážit našeho jediného trenéra Tomáše Kapusty, který musel dovezt drezy pro tři týmy, zajistit rozcvičení všech 3 družstev, vypsání soupisek, dohled nad jejich kázní a nakonec i kvalitní vedení při zápasech ! A k tomu si musel vzít i dovolenou, aby se kluci mohli zahrát.