Vítězem hlavního závodu na 4000 m Mochtínského přespolního běhu 2012 se stal Martin Chlada z Kašperských Hor. Tento 19 mladík opět nedal nikomu šanci, obhájil s přehledem svoje loňksé prvenství, za které  letos navíc (u příležitosti 40.výročí běhu)inkasoval i jednotisícovou prémii !

V ženách loňské prvenství též obhájila Petra Kaviová z Atletiky Klatovy, celkem za krásného slunečného počasí startovalo na Mochtínském běhu 125 závodníků. Organizace klapala, nikdo se nezranil, na všechny čekal pamětní diplom (mládež navíc sladkost), ti nejlepší ve dvaceti kategoriích pak na stupních vítězů obdrželi medaile a ceny.

Jubilejní běh byl hodně sledovanou akcí, výsledky i fotodokumentace by měla v tomto následném týdnu vyjít jak v Klatovském deníku, tak i v novinách, které nesou název "5 + 2 dny" a můžete je sehnat na různých místech zdarma ! Fotoreportáž zajišťoval i pan Jiřík z Kodaku Klatovy, takže fotky již můžete najít na webu Kodaku a ty nejlepší si objednat !

Výsledková listina je též již na světě, v pondělí 7.5. by již měla být na našich webových stránkách TJ - www.tjmochtin.cz. Časem tam bude i fotodokumentace získaná od Kodaku i od redaktorů z novin.

  Chtěl bych poděkovat všem svým spolupracovníkům za pomoc při zajištění tohoto jubilejního 40. ročníku Mochtínského přespolního běhu i řadě sponzorů za pěkné ceny. Všem závodníkům děkuji za účast, těm nejlepším pak gratuluji k výkonům a těším se opět příští rok naviděnou na dalším ročníku. Ten plánujeme opět na pátek a to 5.května 2013 ! Počítejte s tímto termínem.

Karel Šot, ředitel závodu