zaci10Páteční prázdninový den 29.1.2010 využilo šest žákovských týmů k tomu, aby si zahrály na otevřeném turnaji v halové kopané odborů Sport pro všechny. Pod patronací PRC SPV Klatovy ho v tělocvičně Masarykovy ZŠ v Klatovech uspořádal náš odbor SPV TJ Sokol Mochtín.

Hrálo se systémem každý s každým dvoukolově. V kategorii mladších žáků vyhrálo družstvo SK Klatovy, v turnaji starších žáků vyhrál náš tým SOKOLA MOCHTÍN, vedený trenérem Stanislavem Bejvlem.

Při závěrečném hodnocení byli vyhlášeni i nejlepší hráči jedntlivých mužstev. Mezi nimi i mochtínský brankář mladších žáků Tomáš Řeřicha, stejně tak i brankář starších žáků So Mochtín Dominik Beneš.  Nejlepším hráčem celého turnaje byl navíc vyhlášen náš Zbyněk Smolík, který byl zároveň mezi staršíky i nejlepším střelcem turnaje.

Radost z pohybu, to bylo hlavní motto tohoto turnaje, který měl hladký průběh a to nejen zásluhou organizátorů a rozhodčích (Karel Šot a Jiří Podráský), ale i samotných hráčů, včetně jejich vedoucích. Ti si ve většině případů museli vzít na tuto akci dovolenou, ale co by pro své svěřence neudělali. Patří jim za to veliké poděkování.

Mladší žáci Sokola Mochtín porazili Dlažov 3:1 (branky Pretzelmayer 2,Hadáček) a 1:0 (Žiak), s vítězem turnaje SK Klatovy prohráli dvakrát těsně 1:2 (Žiak) a 1:2 (Tománek).Konečné pořadí : 1. SK Klatovy 15:2  12 b., 2. So MOCHTÍN  6:5  6 b., 3. So Dlažov  1:15  0 bodů.  So Mochtín hrál v sestavě: Tomáš Řeřicha, Vladimír Tománek, Petr Rutkay, Jan Žiak, Radek Jůda, Viliam Pretzelmayer a Jakub Hadáček - TR St. Bejvl

Starší žáci Sokola Mochtín porazili Nalžovské Hory 3:1 (Smolík,Rubáš,Bejvl) a 5:1 (Smolík 2, Bejvl,Rubáš,Kozák), remisovali s Dlažovem 2:2 (Smolík 2) a 1:1 (Smolík). Konečné pořadí : 1.Sokol MOCHTÍN  11:5  8 bodů, 2.So Nalžovské Hory  7:9  6 b., 3. So Dlažov  4:8  2 body. Sokol Mochtín hrál v sestavě : Dominik Beneš, Jakub Rubáš, Jan Žiak, Jaromír Kozák, Jakub Hadáček, Zbyněk Smolík a Jakub Bejvl - TR St.Bejvl

K pěknému úspěchu našich kluků blahopřejeme !