seniori10V sobotu 16.ledna 2010 uspořádal náš odbor SPV TJ Sokol Mochtín již 5. ročník turnaje seniórů nad 45 let v halové kopané.  Odehrál se ve velké hale ZŠ Čapkova v Klatovech za účasti sedmi týmů, patronem bylo PRC SPV Klatovy.

     Turnaj byl odehrán systémem každý s každým, takže se hrálo celkem 21 zápasů, které měly svoji kvalitu a ve kterých padlo celkem 37 branek !

Nejvíce se dařilo družstvu TJ Sokol Mochtín "B", které prošlo celým turnajem bez porážky (jen remisa 1:1 s TJ Žihobce) a zaslouženě si dokráčelo pro celkové prvenství! Mochtín "B" dále porazil Mochtín A 1:0, Dlažov a 1.FC Sušice 2:0, Vejce 3:0 a TJ Sušice 2:1.       Hrál ve složení : Josef Dlesk, Jiří Dolejš, Jiří Flodr (C), Josef Andrle, Luboš Hebnar, Jiří Toman, Pavel Toman  -  TR Karel Šot

        "A" družstvu TJ So Mochtín se již tolik nedařilo. Čtyřikrát těsně prohrálo 0:1, uhrálo cennou remisu 1:1 s TJ Sušice a vyhrálo 2:0 nad TJ Dlažov, stačilo to však jen na konečné 6.místo. Tak příště to snad bude lepší. "A" tým hrál v sestavě : Jaroslav Cihlář, Milan Baloun, Václav Krbec, Miloslav Plánička, Jan Kolárik (C), Eduard Stuna, Václav Vávra a Jan Rajšpís - TR Jan Kolárik

     Nejlepším střelcem turnaje byl Jiří Toman (Mochtín B), autor 5 branek, po 4 golech dali Jaroslav Macháček (TJ Sušice), Jiří Šmat (Žihobce) a Václav Kubalík (Vejce).

     Nejlepším brankářem byl vyhlášen Josef Dlesk (Mochtín B), nejlepším hráčem turnaje pak Václav Kotrba (Žihobce) a nejstarším účastníkem Jiří Strejc (1.FC Sušice), který letos oslaví 64. narozeniny.

      Na hladkém průběhu měli svůj podíl i rozhodčí - Václav Husník z Miletic a Jiří Dolejš z Klatov, bezchybná byla časomíra (Kardoš) i rozhlasové zpravodajství (Šroub)

       První tři týmy převzaly krásné poháry, vítěz navíc putovní pohár TJ Sokol Mochtín. I  věcné ceny byly tradiční pro družstva i jednotlivce.

Konečná tabulka : 1. Sokol MOCHTÍN "B" - 11:2  16 b., 2. TJ ŽIHOBCE - 7:2  14 b., 3. VEJCE - 7:6  12 b., 4. 1.FC Sušice - 2:5  7 b., 5. TJ Sušice - 6:5  5 b., 6. Sokol MOCHTÍN "A" - 3:5  4 b., 7. Sokol DLAŽOV - 1:12  1 bod.

FOTOGRAFIE Z TURNAJE