beh09     Za příjemného, slunečného počasí proběhl v Mohtíně 8.května 2009 již 37.ročník Mochtínského přespolního běhu. Uspořádali ho sportovci místní TJ Sokol Mochtín ve spolupráci s Pošumavským regionálním centrem Sport pro všechny v Klatovech.

     Na tradičních tratích závodilo o co nejlepší umístění 129 běžců, když nejvzdále-nějším závodníkem byl Petr Molčan z Banské Bystrice, nejmladším účastníkem byla teprve dva a půl letá Barborka Struhárová z Klatov a nejstarším Josef Růžička ze Železné Rudy, který letos na podzim oslaví sedmdesátku !

       Hlavní závod mužů na 4000 m na okruhu Mochtín – Pila – Těšetiny – Mochtín vyhrál s převahou Tomáš Görner  z TJ Klatovy, který na druhé místo odsunul juniorského reprezentanta ČR v běhu na lyžích Jakuba Kořána ze Železné Rudy.

    Vítězkou kategorie žen se stala v kvalitním čase klatovská Petra Kavijová, stejně tak měla výborný čas na své trati i dorostenka Eva Chladová z Kašperských Hor.

       Velké boje byly k vidění i na kratších tratích, kde si to o medaile a pěkné ceny rozdala děvčata a kluci v několika žákovských kategoriích přímo v areálu TJ Mochtín. Velkým zážitkem byl především první závod na 200 m předškolních dětí ročník narození 2003 a mladší, kde nastoupilo na startovní čáru 17 kluků a 9 děvčat.

       Pro většinu z nich to byl první opravdový závod v životě a tak nepřekvapilo, že u některých v cíli ukápla i nějaká ta slzička. Ta však brzo uschla, všichni obdrželi sladkou odměnu, ti nejlepší pak sklidili na stupních vítězů zaslouženě největší potlesk. Ti nejlepší v jednotlivých kategoriích pak při slavnostním vyhlašování výsledků obdrželi medaile a ceny, nejlepší závodníci z okresu Klatovy navíc i titul přeborníka v přespolním běhu pro rok 2009.
Fotografie budou k dispozici na stránkách Kodaku Klatovy.
VÝSLEDKOVÁ LISTINA

FOTOGRAFIE Z MOCHTÍNSKÉHO BĚHU