Po noční bouřce se v sobotu 21.5.2022 hrálo v Mochtíně za příjemného počasí utkání OP mužů Mochtín B - Sušice B. V zápase průměrné úrovně měli více štěstí hosté, kteří si nakonec odvezli všechny 3 body za výhru 3:1. Mini přípravka So Mochtín hrála na turnaji v Nal. Horách, st. přípravka pak v Nýrsku.

...21.5.2022  OP mužů - mistrovsky TJ Sokol Mochtín "B" - TJ Sušice "B"  1:3 (0:2).
Zbytečná porážka našeho mužstva se soupeřem, který byl sice o něco fotbalovější a vypracoval si více šancí na vstřelení golu, ale měl také štěstí.
       Vedení se ujali hosté ve 29.minutě. Po zbytečné ztrátě míče se hosté dostali do přečíslení, ze kterého P.Hubáček vytěžil úvodní branku - 0:1.Ve 38.min. byl faulován v trestném území náš kapitán St. Jarabica, ale píšťalka HR O.Kaisera zůstala němá. Na druhé straně, jdou hosté ve 42.min. do brejkové akce, AR E.Růtová pouští dvoumetrový ofsajd (!), po kterém Sušice zvyšuje svůj násko na 0:2 !
      Ve 2.poločase Mochtín zvýšil ofenzivní činnost, chtěl s nepříznivým stavem něco udělat. V 59.min.přichází velká šance na korigování stavu, ale nařízený pokutový kop (faul opět na St.Jarabicu) náš Jar. Pretzelmayer v gol neproměňuje, netrefuje bránu - škoda ! Mochtín se dočkal kontaktního golu až v 81.minutě, kdy po přesném centru hlavou na 1:2 snižuje Jarda Pavlík. Stále je dost času na vyrovnání, ale ...to nepřichází. Naopak,po pouhých dvou minutách později se dostává k zakončení hostující Gutwirt a svojí brankou jistí výhru sušického béčka.
Zápas odřídil RO Ondřej Kaiser, na lajnách mu asistovali Daniel Kaiser a Eva Růtová, ŽK 0:1,50 diváků.Sestava Mochtína : Blahník Matyáš, Šup Ondřej, Troch Roman, Smolík Radek, Pavlík Jaroslav (85. Švátora Jiří), Prokop Marek, Sádlík Martin (46. Pretzelmayer Jaroslav), Toman Petr, Žiak Milan (46. Švátora Petr), Jarabica Stanislav, Kapusta Matěj, připraveni byli ještě : Král Tomáš, Bouzek Václav, branka : PAVLÍK Jaroslav

Příští zápas OP mužů odehraje naše béčko v sobotu 28.5. od 17,00 hod. ve Švihově s místním FC.

TURNAJ MINI přípravek v Nalžovských Horách
byl odehrán za účasti 18 družstev u příležitosti otevření nového hřiště v Nal. Horách. Náš tým Sokola Mochtín, vedený trenérem Milanem Žiakem ml. odehrál ve své skupině 8 zápasů, z toho 3 byly vítězné, 3x byla porážka a 2x remisa. Mochtín zde reprezentovali : Kraus K., Kraus T., Toman M., Höfler, Rajtmajer P., Vlk, Halada, Podráský

TURNAJ starších přípravek v Nýrsku
se našim mladým fotbalistům moc nepovedl, ale nutno dodat, že zde měli hodně silné soupeře. Turnaj vyhrála Sušice, před Hrádkem, Nýrskem a Mochtínem. Ten zde startoval v sestavě :Kubaň T., Kubaň D., Kolář T., Kolář D., Němeček, Houdek, Zítek M., Kubaňová, Bauerová, družstvo zde vedl trenér Jaroslav Cihlář