V neděli 17.11.2013 byly zakončeny posledním kolem krajské fotbalové soutěže, ročník 2013/2014.

Závěr podzimu se vůbec nepovedl našemu áčku mužů, které v I.A třídě nepřerušilo sérii porážek ani v posledním utkání doma - prohrálo s Diossem Nýřany smolně 1:2, v tabulce přezimuje na 12.místě se ziskem 17 bodů a skorem 26:26. Na jaře 2014 budou muset naši muži "A" hodně zabrat, aby se dostali ze sestupových příček !

Svůj poslední podzimní zápas relativně dobře zvládli naši dorostenci, kteří 1.polovinu krajské soutěže zakončovali ve Kdyni. Zápas nakonec skončil remisou 3:3, ale v penaltách byli naši kluci bezchybní, přivezli nakonec 2 mistrovské body. V tabulce přezimuje Mochtín na 1.místě s 32 body, ale hned v závěsu o 1 bod zpět jsou Chanovice a o 2 body zpět Dl.Ves. Na jaře to bude ještě velká bitva o konečné prvenství.

..16.11. - KS dorostu  - SK Kdyně 1920 - Sokol Mochtín   3:3 (0:1), p.kopy 4:5. Mochtín v poločase vedl 1:0 golem Daniela Kotlana, který patřil k našim nejlepším hráčům. Po přestávce ale domácí využili chyb naší obrany a výsledek otočili ve svůj prospěch. Vedli již 3:2 (1x i zásluhou rozhodčího, který nařídil chybně pok.kop.). Mochtín ale závěr zvládnul. Znovu skoroval D.Kotlan, na 3:3 srovnával David Burian. Mochtín uhrál na podzim 2013 32 bodů a skore 41:20, je 1. v tabulce.

.. 17.11. - I.A třída mužů Sokol Mochtín - Dioss Nýřany  1 : 2 (0:1). Po sérii nepříjemných porážek chtěl Mochtín doma v posledním utkání podzimu bodovat, ale nevyšlo mu to. Narazil na velmi houževnatého, kvalitního soupeře, který byl rychlý, důrazný i fotbalový. Navíc, uměl vytěžit z chybyček našich hráčů maximum, nakonec si odvezl všechny tři body ! Do vedení se dostaly Nýřany již v 10.minutě, kdy se k dorážce vyraženého míče naším golmanem dostal nejrychleji hostující Liška, poslal ho nekompromisně do sítě - 0:1. Tato branka vzala našim hráčům hodně sebevědomí  a jistoty. Hráči bojovali, ale hra se jim vůbec nedařila. Vše bylo hodně upracované, nepřesné, soupeř své vedení v 1.poločase lehce uhlídal. Inkasovat mohl jen při standartkách Mochtína, ale při našich hráčích nestálo sportovní štěstí, zakončení končilo vždy těsně vedle nýřanské branky. Až  po přestávce to byl opět Mochtín, který umí zabrat. Zlepšila se přihrávka, kombinace, naši hráči šli nejen za vyrovnáním, ale i za vysněnou výhrou. Velká šance Ji.Dolejše, po centru jeho brášky Tomáše, golem ještě ve 48.minutě neskončila, ale o osm minut později to přišlo. Z VPK Jarda Cihlář svoji levačkou zatočil míč přesně přes zeď do sítě, srovnal na 1:1. Mochtím pokračoval v nasazeném tempu, tlačil soupeře, šel za vítězstvím. Měl k tomu několik příležitostí, ale ani soupeř nezahálel. Využíval každé příležitosti k zaútočení, měl velmi šikovné hráče nejen v záloze, ale hlavně důraznou a nepropustnou obranu, která držela naše hráče na uzdě. Když se již zdálo, že zápas spěje k remise a následným penaltám, přišla 87.minuta a hrubá chyba našich obránců a golmana. Jejich vzájemného nedorozumění využil hostující Zdvíhal, který se lacině dostal k míči a zápas zblíska rozhodl vítězným golem na 1:2 ! Škoda, Mochtín měl dnes na víc a to nejen dnes.  Zápas rozhodoval Miloš Filinger z Nečtin, na lajnách mu pomáhali asistenti Pavel Pohančeník a Vladimír Orlík, delegátem PKFS byl Zdeněk Bartošek z Kláštera. ŽK 3:4. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Šťastný, Plánička, Dolejš T., Špindler, Kul (75.Schejbal), Babka, Flodr, Dolejš Ji., Cihlář, branky : CIHLÁŘ Jaroslav - 1

.. v pátek 22.11.2013 proběhne od 18,00 hod. ve Fotbalce v Mochtíně na hřišti dokopná. Na společné posezení na závěr podzimu 2013 jsou zváni hráči a vedení "A" i "B" týmu mužů So Mochtín, včetně dorostenců, kteří za muže hráli.    Partnérky mezi námi přívítáme též rádi ! Každý, kdo něco přinese dobrého "na zub"(na chuť), bude pochválen.

.. jen ještě upozorňuji ty, kteří nemají uhrazeny čl. příspěvky za II.pololetí r.2013, aby tak učinili obratem !!