Velké poděkování si zaslouží především Jan MUNDL, ...
ohenV úterý 3.6.2008 hořely naše kabiny TJ Sokol Mochtín. Včasným zásahem J.Mundla a následně i klatovských hasičů se podařilo požár uhasit tak, aby se dál z garáže nerozšířil a nezničil celé zázemí fotbalového oddílu TJ Sokol Mochtín !

Po větrné bouři Emma, která utrhla kus plechové střechy našich kabin (oprava stála přes 20 tis. Kč), rozkopaných stěn kabin a rozbitých oknech vandalem a vniknutí do kabin to letos ještě nebylo všechno. K 17,00 hodině se v úterý 3.6.2008 scházely naše ženy odboru SPV, aby si zahrály tradiční volejbal. Všimly se, že z garáže autobusu našich kabin vychází černý dým. Okamžitě mobilem zavolaly o pomoc klatovské hasiče, Zd.Kantová rychle zajela na kole za J.Mundlem, který má klíče (ten se před malou chvílí vrátil ze Sušice !) a náš vedoucí klubového zařízení "Fotbalka" okamžitě jednal. Skočil do auta, během chvilky již otevíral garáž autobusu, vrhl se do hustého dýmu a hasicími přístroji začal hasit plameny, které začaly šlehat ze zadní stěny kabin ! O bytí, či nebytí našich novějších kabin, kde má náš FO zázemí pro hostující týmy, sklad, klubovnu,sociální zařízení a spoustu rekvizit, drezů a míčů, bufet Fotbalku a garáž na autobus, který nyní slouží jako sklad,  r o z h o d o v a l y  minuty. Zásluhou pohotovosti a odvahy JANA MUNDLA se oheň zmírnil, vše pak dohasili klatovští hasiči, kteří v krátké době naše kabiny z a c h r á n i l i  definitivně.

Škoda je značná, ale zázemí pro fotbal funguje dál. Požár byl z největší pravděpodobností založen úmyslně a tak apeluji na všechny z Vás, kterým vadí vandalismus, aby pomohli hledat viníka ! Pčet poškozených věcí v Mochtíně v poslední době narůstá. A nezabráníme-li společně viníka odhalit a zajistit, můžeme se v brzké době dočkat v naší obci velkého neštěstí !

Chtěl bych na závěr tohoto článečku,  vyslovit velké poděkování pro JANA MUNDLA mladšího a vyzdvihnout jeho odvahu a hrdinství a zároveň poděkovat i všem ostatním (včetně klatovských hasičů), kteří přidali ruku k dílu při záchraně našich kabin dne 3.6.2008 !                         Karel Šot, předseda FO TJ So Mochtín

FOTOGRAFIE Z MOCHTÍNA