V neděli 27.10.2013 získali očekávaně 3 mistrovské body nejen dorostenci s posledním Postřekovem, ale i muži "B", kteří měli také za soupeře tým ze spodku tabluky.

.. III.tř. mužů  - Sokol Mochtín "B" - SK Kovodružstvo Strážov "B"  6:0 (3:0). Naše záloha byla favoritem a svoji roli potvrdila. Trvalo ji to sice dost dlouho, než-li se golově prosadila, ale nakonec z toho bylo jasné vítězství. Mochtín "B" vede před posledním podzimním kolem tabulku s 31 bodem a se 4 bodovým náskokem před So Měcholupy. S 24 body jsou třetí V.Hydčice, 4. K.Hory zatím nasbítraly 23 body. Ale nyní již k zápasu : na 1.gol čekali diváci do 19.minuty, kdy si na centr Zd.Nováka naběhl Jakub Schejbal a hlavou se trefil přesně k tyči - 1:0. O tři minuty později to bylo již 2:0. To se do míče opřel Ondra Sukovatý a překrásnou střelou ze 30 metrů skoroval. Vzápětí mohl zvýšit skore Vašek Zahradník, ale z výhodné pozice trefil jen tyč hostující branky. Ve 32.min. přišla golová šance hostů, ale náš golman Michal Riška bravurně vytlačil míč na roh. Z toho měl Strážov "B" další možnost ze zmatků před brankou Mochtína skorovat, ale nic z toho naštěstí nebylo. Čtyři minuty před přestávkou trestal chybnou rozehrávku hostí Jakub Schejbal svojí další brankou, Mochtín B vedl 3:0. Po přestávce se dostal v 52.min. do ideálního průniku mezi stopery Zd. Novák a své solo na golmana završil ukázkovým blafákem a golem na 4:0. Hosté i za tohoto stavu nerezignovali, hráli otevřený fotbal a měli další šanci skorovat, štěstěna při nich však nestála. Naopak, v 79.minutě znovu inkasovali, když si centr našeho mladíčka D.Buriana hlavou do vlastní sítě srazil hostující Maxa (5:0) a na konečných 6:0 uzavřel účet náš Pavel Staněk, který se po rohovém kopu hlavou trefil přesně.  Rozhodčí Josef Blaheta, ŽK 1:2, 50 diváků, sestava : Riška, Bláha, Staněk, Šťastný (Bejvl), Javorský, Matoušek (Žiak J.), Plánička, Zahradník, Sukovatý (Kloupar), Novák (Burian), Schejbal (Nováček), branky : SCHEJBAL Jakub - 2, SUKOVATÝ Ondřej, NOVÁK Zdeněk, STANĚK Pavel, vlastní

.. KS dorostu  - Sokol Mochtín - Sokol Postřekov   4:2 (2:0). Zápas prvního s posledním měl být jasnou záležitostí našeho týmu, ale opak byl pravdou. Naše mužstvo sice nebylo kompletní, přesto se od něj čekal lepší a hlavně , kolektivnější výkon. Řada hráčů se utápěla v solování, kombinace vázla a tak z toho nakonec bylo jen povinné vítězství. Branky : SMOLÍK Zbyněk - 3, BEJVL Jakub - 1, rozhodčí R.Bína, hráno bez karet. V dalším kole ale čeká na náš dorost zápas o hodně těžší a to na hřišti třetího Tatranu Dl.Ves - budeme držet palce.

Ještě jedou upozorňuji, že trenink mužů bude v tomto týdnu v úterý a pátek od 18,00 hod.