V sobotu 14.9.2013 hrálo naše bečko mužů v Hartmanicích, kde nakonec po velkém boji uhrálo cenné dva mistrovské body. V tabulce III.třídy je Mochtín "B" stále na 1.místě se ziskem 16 bodů a skorem 16:6.

.. III.tř. mužů  Sokol Hartmanice - Sokol Mochtín "B"  2 : 2 (2:1), na pok.kopy 3:4. Náš "B" tým začal dobře a již v 7.minutě šel do vedení. To z levé strany poslal dlouhý, ale přesný centr před domácí branku náš Milan Matoušek, míč z něj však skončil k překvapení všech v síti - Mochtín vedl 1:0 ! V další části prvního poločasu se hrál vyrovnaný fotbal, domácí ale častěji vyhrávali svým důrazem osobní souboje, naši útočníci se již k nějakému kloudnému zakončení nedostávali. Ve 23.min. přišlo vyrovnání. Postaral se o něj domácí Sládek, který z VPK přesně obstřelil postavenou mochtínskou zeď, srovnal na 1:1. Tato branka domácí hráče vyburcovala k ještě většímu nasazení a důrazu, který je ve 39.min. poslal do vedení 2:1. Naše obrana nepokryla volného Šimka a ten prostřeli našeho golmana M.Rišku. Po přestávce ale začalo domácím ubývat sil, Mochtín se naopak zlepšoval, měl převahu, ale v zakončení to byla slabota. Až v samotném závěru utkání, kdy tlak našeho týmu byl hodně velký, se k zakončení dostal 2x Jan Potužník . V 83.minutě z úhlu trefil jen tyč domácí branky (lepším řešením by byla přihrávka), ale v 88.minutě se již nemýlil. V pádu dělovkou zakončil pod břevno, srovnal na 2:2, na řadu přišla střelba pokutových kopů ! Zde náš tým podržel golman Michal Riška, který domácím kanonýrům chytil dvě penalty, všichni čtyři naši střelci (Zahradník, Staněk, Sukovatý, Riška) se navíc nezmýlili ani jednou, takže ten pátý ani nemusel k poslední penaltě nastoupit, Mochtín vybojoval v Hartmanicích dva cenné body. Poděkování patří celému týmu, včetně střídajících mladíčků z dorostu, kteří vůbec nic nezkazili, naopak, pomohli těm zkušenějším spoluhráčům dosáhnout na remisu a následně i na dva body !Rozhodčí Roman Bína z Klatov, ŽK 0:1, sestava Mochtína :  Riška, Bláha, Javorský, Švátora P. (35.Zajíc), Sukovatý, Staněk, Straka, Matoušek M. (65. Burian), Zahradník, Potužník, Kloupar (69. Pretzelmayer Jar.), branky : Matoušek Milan, Potužník Jan - po 1.