Šest bodů získali v neděli 8.9.2013 naši fotbalisté na svém hřišti v Mochtíně. Dopoledne naši dorostenci porazili 2:0 Nýrsko, stejným výsledkem pak odpoledne skončilo utkání III.třídy mužů Mochtín B - Kašp. Hory. Oba naše týmy se zároveň vyhouply do čela tabulek svých soutěží a to je velký závazek - budeme držet palce i pro další kola !

KS dorostu - Sokol Mochtín - Okula Nýrsko   2 : 0 (1:0). Našemu týmu chybělo několik klíčových hráčů (Burian, Bejvl, Kotlan, Diviš) a tak o výsledek s ambiciózním Nýrskem byly obavy. Naši mladíci ale zápas s Okulou zvládli, dokázali, že Mochtín má silnou lavičku a to převážně z řad hráčů, kteří ještě nedávno hráli za žáky. Ve vyrovnaném utkání byla hodně důležitá branka Zb. Smolíka ze 30.minuty, kdy po skvělém slalomu s přehledem zakončil (o 3 min. později navíc nastřelil břevno nýrské branky) a pak pojišťovací gol Jakuba Rubáše v závěru utkání, který definitivně rozhodl o další výhře Mochtína v této krajské soutěži. Rozhodčí Pena z Horažďovic, branky : SMOLÍK Zbyněk, RUBÁŠ Jakub - po 1.

Jen připomínám našim dorostencům, že o proti rozlosování je změna termínu příštího zápasu v Blovicích ! Utkání bude odehráno (místo v sobotu 14.9.) v neděli 15.9.2013 od 10,30 hodin ! Počítejte s tím.

III. třída mužů - Sokol Mochtín "B" - TJ Kašperské Hory    2 : 0 (1:0). Hosté byli houževnatým, bojovným soupeřem, který se však do větších střeleckých šancí moc nedostával. Naše záloha začala od úvodních minut hodně aktivně a v nasazeném tempu pkračovala celý první poločas. Pěkným akcím ale chybělo přesné zakončení a to byla škoda. Ujal se jen gol Pavla Staňka ve 30.minutě a to bylo na vytvořené šance málo. Po přestávce se nečekaně do hry dostávali stále více a více hosté, naše obrana ale pracovala spolehlivě. Navýšit skore mohl v 60.minutě opět P.Staněk, ale svůj solonájezd na mladého golmana K.Hor zakončil špatně, přímo do něj. Střelecké trápení i našich dalších hráčů naštěstí přerušil v 88.minutě Jakub Schejbal, který po centru V.Zahradníka stanovil konečné skore na 2:0. Výhrou si naše béčko upevnilo vedení v tabulce III.třídy, v dalším kole ho ale čeká silný soupeř venku - Hartmanice. Budeme držet palce ! Rozhodčí Habada z Pocinovic, ŽK 2:0, sestava : Kloupar, J.Žiak, Bláha, P.Švátora, Javorský, Sukovatý, Staněk (75. Troch), Flodr, Zahradník, Matoušek (46.Kardoš, 80.Pretzelmayer Jar.), Potužník (46.Schejbal), branky : STANĚK Pavel, SCHEJBAL Jakub  - po 1.

Připomínám, že treninky mužů jsou nyní v pondělí 9.9., středu a pátek a to již od 18,00 hodin !