V sobotu 24.8.2013 hostil Mochtín "B" doma Týnec, se kterým ještě nedávno hrál v okresním přeboru. ˇOba supeři se dobře znají a nutno dodat, že Týnec na naši zálohu umí zahrát. A bylo tomu tak i tentokráte.

.. III.tř. mužů  Sokol Mochtín "B" -  Sokol Týnec   1:1 (0:1), na pok. kopy 3:2 ! První polovina prvního poločasu byla vyrovnaná, do golových šancí se nedostávali naši hráči, ani soupeř. Postupem času ale Týnec měl klidnější a přesnější rozehrávku, dobře bránil, čekal na chybu soupeře. A ta přišla ve 41.minutě. Jenda Potužník ztratil na čáře velkého vápna Týnce míč, naše záloha i krajní obránci byli vytaženi  vpředu do útočné akce, soupeř ale založil přesným odkopem brejkovou akci, kterou zkušený klatovský kanonýr Michal Frous proměnil ve vedoucí gol - 0:1 ! Byla to nečekaná rána, ale další přišla vzápětí, když se nechal o minutu později hloupým faulem na půlce vyloučit (po 2 ŹK) náš Jan Potužník. Vše hrálo do karet našemu soupeři, ale Mochtín to naštěstí nezabalil. Hráče tato situace semkla, začali více bojovat, nabízet se. Týnec se nečekaně jen bránil, čekal na brejky. Pár se jim jich povedlo, ale golově vyšli na prázdno, více se ale hrálo před brankou Týnce, bylo jen otázkou času, kdy dojde k vyrovnání. To nakonec přišlo v 77.minutě, kdy po průniku střídajícího Zb.Smolíka a jeho přihrávce, zakončil k tyči Stano Jarbica - 1:1. V závěrečné 13 minutovce pak měli šanci na gol ještě hosté (opět Frousem), ale jejich dělovku P.Rajtmajer stačil vyrazit na roh, na druhé straně vyslal v 88.minutě dělovku ze 30 m náš Ondra Sukovatý, ale ani ta neskončila v síti týneckého golmana - s námahou ji zkrotil. Na řadu tak přišly pokutové kopy a ty vyšly lépe našemu celku, i když naši nejzkušenější (P.Švátora a V.Zahradník) je neproměnili. Jistě ale penaltu zvládli Zbyněk Smolík, Ondra Sukovatý a Luboš Javorský, navíc výborně zachytal i náš P.Rajtmajer, naše záloha tak doslova vydřela dva mistrovské body a stále vede tabulku III.třídy. Utkání rozhodoval Vladislav Habada, ŽK 3:2, ČK 1:0 (J.Potužník), 50 diváků. Sestava : Rajtmajer, Bláha, Žiak J., Javorský, Švátora P., Bejvl, Zahradník, Jarabica (82. Pretzelmayer Jar.), Burian (65. Smolík), Sukovatý, Potužník, branky : JARABICA Stanislav  -  1.

.. zítra v neděli 25.8. 2013 se v Mochtíně hraje od 10,00 hod. mistrovský zápas Krajské soutěže dorostu Sokol Mochtín - Sokol Merklín,  odpoledne pak mochtínské ÁČKO mužů So Mochtín zajíždí k zápasu I.A třídy do Staňkova !   Jedeme auty, spol. odjezd z Mochtína ve 14,15, z Klatov od pošty pak ve 14,25 hodin.

.. přijďte se podívat, přejďte povzbudit naše fotbalisty

Přátelký zápas  odehráli v sobotu v Lubech naši žáci , kde dokázali vyhrát 3:2 nad místním Startem, účastníkem Krajské soutěže. Blahopřejeme a držíme jim palce do nové sezony, která jim začíná již příští víkend prvním zápasem o mistrovské body !

Tuží se i naše mladší přípravka(kluci ve věku 5-8 let), která pod vedením svého hlavního trenéra Jardy Mareše (+ za asistence trenéra Petra Rajtmajera a celé řady rodičů a dalších pomocníků) absolvuje své první letní soustředění ve svém životě ! Kluci od pátka 23.8.2013 spí v Mochtíně v areálu v Lipkách pod stany, několikráte za den trenují, v sobotu navíc absolvovali turnaj se svými vrstevníky z Klatov a Lub (nepřijel Hrádek), stali se též účastníky nočních her, a pod., zkrátka utužují partu ! I jim držíme palce do nové sezony, soustředění jim končí v neděli 25.8. po obědě.