V sobotu 8.9.2013 se doma naposledy v této sezoně 2012/13 představili naši muži "A", kteří jsou již jistými vítězi I.B třídy a doma chtěli svým fanouškům dokázat proti Losiné, že to není náhoda. Chyběli Tomáš Babka a Tomáš Dolejš (soutěžili  na jiné sportovní akci), šanci tak dostali kluci z lavičky. Losiná podala sympatický výkon, nebezpeční byli především jejich útočně naladění hráči, ale na Mochtín to nakonec nestačilo.

.. I.B tř. mužů - Sokol Mochtín - Sokol Losiná   5 : 2 (2:1). Za dusného počasí se od první minuty hrál na mochtínském trávníku vyrovnaný souboj. Našim některým hráčům se nedařila přihrávka a tak soupeř lacině přicházel k míči, zakládal rychlé brejkové akce. Po jedné z nich se dostal do úniku ve 36.minutě Laštovka, přeloboval našeho vyběhnuvšího golmana - Losiná vedla 1:0. Naštěstí, o šest minut později se dostal k zakončení Jarda Cihlář a levačkou ze 20 m srovnal na 1:1. Těsně před přestávkou si troufnul ze 30 vypálit náš mladý obránce Aleš Hrudička, hostující golman míč jen vyrazil před sebe a pro našeho kapitána Jiřího Dolejše pak byla již snadná práce poslat míč hlavou do sítě - 2:1. I po přestávce to byl vyrovnaný souboj, Mochtín se snažil o kombinaci, hosté mají brejkové hráče a opět potvrdili v tomto směru svoji sílu. Nejdříve byl v 56. min. po 2 ŽK vyloučen náš Jan Kul, vzápětí se dostal po pravé straně do úniku hostující Tančouz a srovnal na 2:2. S našim týmem to vypadalo v této chvíli špatně. Hrál o deseti, musel znovu bojovat o vstřelní vítězné branky. Ta naštěstí přišla o pouhých deset minut později, kdy přesně zahraný VPK Jirky Flodra za obranu hostí opět hlavou zakončil Jiří Dolejš - 3:2. V 75.min. měl pak náš kapitán (JI. Dolejš) další tutovku po přihrávce Zd. Pláničky, ale jeho zakončení těsně minulo branku Losiné. Vynahradil si to o šest minut později, kdy nádhernou střelou ze 30 m do šibenice zvyšoval již na 4:2 pro Mochtín a nebylo to od něj vše. V 84.min. se dostal znovu hlavou do golového zakončení a opět se nemýlil, upravil skore na konečných 5:2. Rozhodoval Karel Nesvadba z Nýřan, ŽK 2:1, ČK 1:0 (J.Kul), 100 diváků, sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Švátora P., Hrudička, Sysel (69. Špindler), Flodr, Kul, Schejbal, Dolejš Ji. Cihlář (87. Jarabica ), Plánička,  branky : Jiří DOLEJŠ  - 4, Jaroslav Cihlář - 1

Zítra v neděli 9.6.2013

hrají všichni naši fotbalisté na hřištích svých soupeřů. Starší přípravka bude od 10,00 hod. bojovat na turnaji v Plánici, ve stejnou hodinu pak začne i zápas st. žáků Strážov - Mochtín a i zápas KS dorostu Nýrsko - Mochtín.

Hlavně utkání našich dorostenců v Nýrsku bude hodně důležité, stejně tak i odpolední zápas mužů "B" Sokola Mochtín v Bolešinech, které tam začíná v 17,00 hodin. Dorostencům jde o 1.místo v tabulce KS a chtěji-li ho udržet, nesmí prohrát, mužům "B" jde naopak o záchranu v OP a všechny tři body by se hodily. Nebude to lehké, k záchraně je potřebují i domácí - bude to bitva !  Do Bolešin se dostaví všichni nominovaní hráči (i s otazníkem) + V.Nováček a R.Troch, které jsme tam opoměli uvést + 2 hráči "A" týmu - nejvhodnější sestavu na místě sestaví naše trenérská dvojice. Jede se auty - viz pokyny v minulém článku.

Jen upozorňuji, že na hřišti v Mochtíně se v úterý 11.6. hraje od 18,00 hod. odložený zápas KS dorostu Mochtín - Koloveč   a o den později ve středu 12.6. opět od 18,00 hod. odložený zápas OP mužů Mochtín "B" - Vrhaveč !

Z tohoto důvodu se úterní trenink mužů i dorostu  r u š í  !   Bude až v pátek od 18,00 hod. a účast na něm by měla být maximální. Po něm bude stanovena nominace na sobotní zápasy A i B týmu, které jsou shodně v jeden den (v sobotu). Áčko zajíždí do Štěnovic, béčko hraje doma opět o záchranu se So Běšiny !  Večer po skončení zápasů a příjezdu áčka ze Štěnovic proběhne dokopná obou týmů - počítejte s tím !!!