Neděle 26.5.2013 nebyla pro mochtínský fotbal příliš úspěšná. "Papírově" měli získat naši dorostenci všechny tři body na hřišti posledních Kasejovic, ale byl z toho jen 1 bodík, stejně tak se očekávala výhra našich mužů "A" doma nad zachraňujícími se Žichovicemi.  I zde se konalo překvapení, když všechny 3 body si z Mochtína odvezli fotbalisté TJ Žichovice za vítězství 3:1.

V tabulce KS dorostu i I.B třídy se nic na čele nezměnilo. V čele jsou jak dorostenci Sokola Mochtín, tak i muži. Dorostenci však již vedou jen o dva body, mužské áčko však stále s velkým náskokem 9 bodů, které jsou prakticky již dnes pojistkou k tomu, že Sokol Mochtín je prakticky vítězem I.B třídy  a prvním postupujícím do I.A třídy !!!

.. KS dorostu - TJ Kasejovice - Sokol Mochtín   0 : 0 - na pok. kopy 3:2. Náš tým nehrál kompletní, přesto měl svého soupeře jasně přehrát. Bohužel, nestalo se. Pro zranění nedohrálo několik našich kluků, domácí těžili ze znalosti svého malého hřiště, dotáhli zápas do konečné remisy a nakonec v penaltovém rozstřelu vybojovali i druhý bod. Naši kluci tak zbytečně ztratili slibný náskok na druhý Holýšov i třetí Chanovice. Vše mohou napravit již příští týden na domácícm hřišti.

.. I.B tř. mužů - Sokol Mochtín - TJ Žichovice   1 : 3 (1:1). Noční, i celodenní déšť dokonale podmáčel domácí hřiště, na kterém se nedal hrát žádný technický fotbal. To vyhovovalo soupeři, který se zaměřil na poctivou obranu a rychlé brejky. Mochtín začal dobře. Vytrvale se tlačil do ofenzivy, chtěl brzo skorovat. To se mu ale nepovedlo, naopak, po chybě v bránění se hosté dostali do brejku, který golem zakončil ve 37.minutě Šiška - 0:1. Těsně před přestávkou však golem do šatny srovnal ze 25 m pěknou přízemní střelou k tyči náš Jiří Dolejš na 1:1, začínalo se znovu. Jenže po přestávce začali být lepší hosté. Našim hráčům se nedařila kombinační hra, často ztráceli míče a toho hosté maximálně těžili. V 50.minutě rychlý průnik soupeře zastavil faulem náš Pa. Staněk, penaltu však hostující Beneš neproměnil, střela skončila nad bránou mochtínské branky ! O čtyři minuty později ale náš J.Kul na půllící čáře špatně  rozehrál, hostující Beneš založil další brejk, ze kterého golově zakončoval akci Vá. Polena - 1:2. Mochtín se pak snažil o vyrovnání, měl několik slibných standartek, ale vyrovnávající gol z nich nepadnul. Žichovice stále poctivě bránily, využívaly každé šance k zaútočení. V 66. min. nastřelily po centru břevno naší branky, v 83. min. pak po propadnutí naší obrany přišel po dalším brejku centr z pravé strany a přesné zakončení Hlaváče, který hlavou zvyšoval na 3:1 pro hosty. Skore se pak již neměnilo, hosté se radovali ze 3 bodů, které jim v cestě za záchranou asi hodně pomohou. Mochtín i přes porážku vede tabulku s 9 bodovým náskokem, příště by ale chtěl v Blovicích znovu bodovat.  Zápas odřídila trojice rozhodčích, HR Jan Kastl ze Staňkova, asistenti R.Bína a M.Mazanec, ŽK 3:3, 60 diváků, nepříjemné chladné počasí s dešťovými přeháňkami Sestava : Rajtmajer, Hrudička, Dolejš T., Staněk, Špindler, Babka, Kul (64. Švátora P.), Dolejš Ji., Cihlář, Plánička (77. Šup), Schejbal, branky  :  Jiří DOLEJŠ - 1

- TRENINKY - zůstávají stále v úterý a pátek od 18,00 hodin. Je však třeba zlepšit docházku, hlavně v úterý !!!