V sobotu 11.5.2013 odehráli své zápasy naši dorostenci a také muži "B". V Mochtíně celý den pršelo, hřiště je pod vodou, hrát by se určitě nemoho, ale ... v Mrákově (dopoledne) při zápase dorostu vůbec nepršelo, ani pak odpoledne v Chanovicích ne a tak se oba zápasy bez problémů odehrály.

Cenné tři body přivezli naši dorostenci z Mrákova, kde po 1.poločasu prohrávali 0:1. Ve ii.poločase ale vstřelili dvě branky, domů přivezli všechny 3 body a stále vedou tabulku Krajské soutěže dorostu !  O nečekaný zisk bodů se pak odpoledne pokoušeli v Chanovicích naši muži "B". Domácí byli jasným favoritem, Mochtín "B" ale mu byl vyrovnaným soupeřem. Opět ale přišly v úvodu II.poločasu chyby v bránění, dva slepené goly a další NULA bodů.

11.5, - OP mužů - Haas Chanovice - Sokol Mochtín "B"  3 : 1 (1:1). Náš tým odehrál kvalitně 1.poločas, sehrál s domácími fotbalisty vyrovnanou partii. Domácí sice od 14. min. vedli 1:0, ale o pouhou minutu později to bylo jinak. Po pěkné kombinační akci Bejvl, Zd. Novák - Nováček, se posledně jmenovaný trefil do černého, bylo vyrovnáno. O přestávce v šatně vládla pohoda i odhodlání domácí porazit a získat konečně body. Jenže chtít, nestačí. Musí se k tomu něco přidat. A to něco nepřišlo. Naopak, v 50. a 57.minutě domácí dvakrát skorovali po nedůsledném bránění našich obránců, když náš golman šance Chanosu likvidoval vyražením míče, ale na dorážky již nestačil !´Na vyrovnání již Mochtín B odpověď nenašel, i když tutovka Zd. Nováka v 80.minutě volala po golu. Rozhodčí L.Kurc, ŽK 1:2, 50 diváků. Sestava Mochtína : Staněk, J.Žiak, Šup, Křivánek, Sysel, Kašpar, Novák, Sukovatý (55. M.Žiak), Zahradník, Nováček, Bejvl (65. Potužník), branka : Václav NOVÁČEK - 1

11.5. - KS dorostu - Sokol Mrákov - Sokol Mochtín  1 : 2 ( 1:0). Favoritem byl náš tým, ale na mokrém a kluzkém terenu se přednosti technického mužstva smazávají a toho si byli domácí vědomi. Hráli jednoduchý fotbal s nakopáváním dlouhým míčů, snažili se časté zakončení. V 15.minutě poslal domácí golman dlouhý výkop, náš stoper netrefil míč a Mrákov z toho šel do vedení - 1:0. Mochtín pak byl lepší, držel míč, kombinoval, ale v koncovce se nedařilo. Až po přestávce to přišlo. Nejdříve srovnal na 1:1 Jiří Flodr, po něm pak přidal vítězný gol Jakub Rubáš, Mochtín si odvezl vydřené tři body. Domácí dohrávali o deseti hráčích (1 byl vyloučen), ale nevzdali to, bojovali, našemu celku cestu za vítězstvím hodně znepříjemnili. Branky : Jiří FLODR, Jakub RUBÁŠ  -  po 1

Jaká bude situace s počasím a hřištěm v Mochtíně zítra v neděli 12.5. uvidíme. Již dopoledne se budeme muset kolem 10 - 11 hodiny rozhodnout, zda se bude muset předzápas žáků Mochtín - Hartmanice odvolat, či ne, stejně tak pak  budeme rozhodovat i o tom, zda se bude moci uskutečnit hlavní zápas mužů Mochtín - Strážov.

Mochtínské hřiště bylo po vytrvalém sobotním dešti pod vodou, nešlo ani nalajnovat. Musí se tak nalajnovat v neděli. Doufám, že je P.Švátora se svými kamarády na lajnování domluven !!!

Vše je OK, sluníčko v neděli 15.5.2013 dopoledne konečně vykouklo, hřiště se pomalu a jistě vysouší  - hrát se odpoledne budou oba zápasy (žáci od 14,30 hod., muži "A" pak od 17,00 hod.). Lajnování zajišťuje Petr Švátora (po obědě), patří mu velké poděkování. Můžete-li mu přijít někdo pomoci, přijďte !!! Lajny jsou totálně smazány, potřebuje k tomu nutně další pomocníky.