Dubnový víkend 20. - 21.4.2013 přinesl mochtínským fotbalistům povinnou výhru "A" mužů nad posledním Švihovem a jednu vydřenou výhru našich dorostenců doma nad kvalitním Stodem. Doma hráli i muži "B". S vedoucím týmem tabulka OP odehráli vyrovnanou partii, ale v závěru inkasovali, stále jsou bez jarního bodu. Všechny uvedené zápasy se hrály na těžkých, podmáčených terénech (po vytrvalém nočním dešti), plánovaný sobotní turnaj ml. přípravek v Mochtíně 20.4. musel být dokonce zrušen - hřiště bylo dopoledne pod vodou. V neděli odpoledne hrají v Hradešicích ještě naši st. žáci, výsledek pak doplním večer.

..20.4. - I.B tř. mužů - FC Švihov - Sokol Mochtín  1 : 3 (0:1). Souboj posledního Švihova s vedoucím Mochtínem zahájil lépe náš tým, který se hned ve 2.minutě ujal vedení. Jirka Dolejš se dostal k prudkému zakončení, jeho střelu domácí golman jen vyrazil na nohu Jakuba Schejbala a ten zblíska otevřel skore - 0:1. V náporu pak Mochtín pokračoval i v dalších minutách a měl znovu šance. Tu největší opět Ji.Dolejš, který trefil v 9.minutě tyč domácí branky. Jenže, postupem času se místo fotbalové uvolněnosti, vloudila na kopačky mochtínských hráčů zbytečná nervozita a nepřesnost. Pěkné akce byly povětšinou ukončeny špatnou finální přihrávkou, k zakončení se tak naši hráči dostávali minimálně. Domácí vycítili šanci, začali se stále více osmělovat, ale do golového zakončení se nedostali. Úvod II.poločasu vyšel Mochtínu opět náramně. Již ve 47.minutě se ze 20 m trefil přesně k tyči Jiří Dolejš, poslal Mochtín do dvoubrankového vedení. Vedení mohl navýšit o dvě minuty později Pavel Staněk, ale míč po rohovém kopu poslal hlavou ze 6 m nad domácí branku. Švihov bojoval, ale Mochtín měl fotbalově navrch. Třetím golem v 82.min. jistil výhru opět Jiří Dolejš (nejlepší hráč Mochtína), kterému na něj přihrával T.Babka. Pak měl ještě golovku střídající O.Sukovatý, ale vysoko přestřelil, domácí se dočkali v předposlední minutě, kdy rozhodčí nařídil p.kop za faul a ten bezpečně proměnil domácí golman Sláma, upravil na 1:3. Rozhodčí Schwarz z Poběžovic, ŽK 1:1,ČK 1:0, 30 diváků, sestava Mochtína : Rajtmajer, Staněk, Dolejš T., Švátora P., Hrudička, Flodr, Babka T., Kul (78.Špindler),Dolejš Ji., Plánička, Schejbal (73. Sukovatý),

..20.4. - OP mužů - Sokol Mochtín "B" - FK Horažďovice "B". Hosté vedou tabulku, mají našlápnuto do I.B tř., byli favority. Náš tým však držel se soupeřem krok celý první poločas, naopak, na šance byl lepší (3:1). Ve 20.min. otevřel skore Jan Voráč , Mochtín vedl 1:0, ale před koncem poločasu hosté srovnali Sovou na 1:1. Vyrovnaný souboj pokračoval i po přestávce, ale pak přišly dvě chyby našich hráčů v rozehrávce, které hosté dokázali bleskurychle potrestat. V 61. a 62. min. dali dva slepené goly, bylo prakticky rozhodnuto. V závěru pak přidali ještě čtvrtý gol, odvezli si vysokou výhru, která však neodpovídá průběhu hry. Rozhodčí Hovorka z KT, ŽK 3:1, 40 diváků. Sestava : Müller, Křivánek, Šup, Bláha, Sysel, Šťastný, Nováček, Novák, Zahradník, Voráč, Potužník, střídali: Kloupar, Zajíc, branky : VORÁČ Jan - 1

Další zápas čeká náš "B" tým mužů již ve středu 24.4. od 17,30 hod. v Janovicích, kde od 17,30 hod. odehraje odložené utkání s místní Duklou. Bohužel, ze sobotní sestavy bude chybět 6-7 hráčů z různých důvodů a tak počítám na 100% minimálně s účastí všech dalších hráčů, kteří nejsou na soupisce "A" týmů a pomohou v této dohrávce ! Děkuji předem za pochopení. Z Mochtína se bude odjíždět auty v v 16,10, z KT od pošty v 16,20 hod., nominace v úterý 23.4. po treninku.

.. 21.4. - KS dorostu - Sokol Mochtín - Slavoj Stod   1 : 0 (0:0). Náš tým nastoupil bez několika svých opor (zranění a pod.), šanci tak dostali další, mladší spoluhráči, včetně st. žáků. Soupeř byl ale kvalitní a tak to byla bitva o každý metr hřiště. Ve vyrovnaném souboji měl Mochtín 2 šance v 1.poločase, tu největší pak J.Bejvl, ale nedal. Na těžkém, kluzkém terénu bitva pokračovala, čekalo se na gol. Toho se nakonec dočkali naši kluci a fanoušci v 87.minutě, kdy se po úniku golově prosadil Jan Potužník - důležitou brankou zajistil Mochtínu všechny 3 body. Rozhodčí Petržílka z HD, ŽK 1:1, branka: Potužník Jan

..21.4. - OP st. žáků - Sokol Hradešice - Sokol Mochtín 3:3 (3:1, p.kopy 6:5. Naši kluci přivezli z Hradešic 1 bod, domácí si za následnou výhru v penaltách vybojovali dva. Branky Mochtína : D.Buŕian, T.Velek, Vl.Tománek.

TRENINK mužů i dorostu je v  v úterý a pátek od 18,00 hod.