Ve středu 17.5. se hrála v Mochtíně dohrávka I.B třídy mužů Mochtín - Pačejov. Naše áčko ji zvládlo, porazilo kvalitního soupeře 3:1, upevnilo si se 40 body 1.místo v tabulce - blahopřejeme !

..I.B tř. mužů - Sokol Mochtín - Sokol Pačejov  3 : 1 (1:0). Za pěkného, slunečného počasí byla odehrána dohrávka tohoto duelu. K vidění byl bojovný, vyrovnaný zápas, se šťastnějším koncem pro naše fotbalisty, kteří ho zvládli. Vyhráli ho 3:1, ale na to vítězství se hodně nadřeli. Pačejov byl totiž naprosto vyrovnaným soupeřem a jen díky naší obraně, která odehrála dobrý zápas, se Mochtín mohl radovat z výhry.  Ve hře Mochtína to ale často skřípalo. Zbytečné ztráty míčů a nepřesné přihrávky, to vše nahrávalo soupeři, který byl silný hlavně v záložní řadě. První velká šance našich fotbalistů přišla již v 10.minutě. Přesnou přhrávku T.Babky před branku, ale nikdo z našich nedokázal zužitkovat. Fanoušci Mochtína se dočkali až ve 26.minutě. Náš mladík Aleš Hrudička prošel nebojácně s míčem až před velké vápno hostů, přihrávkou poslal do šance Tomáš Babku a ten z úhlu otevřel skore - 1:0. Podobně rychlou akci předvedli naši hráči i těsně před poločasem, ale přihrávka J.Schejbala žádného spoluhráče nenašla. Do druhého poločasu nastoupil Mochtín hodně vlažně. Zbytečné ztráty míčů pomohly soupeři dostat se do tlaku, který jim nakonec přinesl vyrovnání. v 56.minutě se po dlouhém autovém vhazování dostal k zakončení Polena, přesnou hlavičkou poslal míč obloučkem k tyči - 1:1. Pačejovu narostla křídla, Mochtín byl v krizi. Obrana však další závary soupeře přežila, postupem času začal Mochtín opět hrát svoji útočnou hru, chtěl bodovat naplno. To se mu nakonec povedlo. V 64.min. se dostal do samostatného úniku náš Jakub Schejbal, ale míč ho neposlouchal, nic z toho nebylo. V 73. minutě nebezpečně zakončoval Jan Kul,ale golově se prosadil až o minutu později Tomáš Dolejš. Dělovkou ze 20 m vrátil do sítě vyboxovnaý míč (po rohu) brankářem Pačejova Bořem - parádním golem oslavil své jednatřicáte narozeniny ! Pačejov to nezabalil, naopak. Útočil, chtěl vyrovnat. Mochtín poctivě bránil, hrál při tom na brejky. V 82.min. po centru Ji.Dolejše mohl skorovat Jar. Cihlář, ale jeho volej jen těsně minul soupeřovu branku. O čtyři minuty později však již našemu mužstvu brejková akce vyšla na 100%. Do úniku se od půlicí čáry dostal střídající Jan Voráč. Svým strážcům unikal po levém křídle, dostal se do těžkého úhle, přesto z něj dokázal nejen obstřelit vyběhnuvšího brankáře, ale i přesně zakončit - 3:1. Rozhodčí Vl.König z Města Touškov, ŽK 2:3, 60 diváků. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Švátora P., Hrudička, Flodr, Dolejš Tom., Kul (86.Šup),  Dolejš Ji., Babka, Cihlář, Schejbal (78.Voráč),

TRENINK mužů (páteční) se koná od 17,30 hod. v Mochtíně společně s dorostem. Omluveni jsou z něj jen hráči "A" týmu, kteří odhráli dnešní celý mistrovský zápas.

Po jeho skončení bude provedena nominace mužů "A" i "B" - oba týmy totiž hrají shodně v sobotu 20.4. od 17,00 hod. Muži "B" doma s FK Horažďovice "B", muži "A" venku ve Švihově.