V sobotu 13.4.2013 potěšili mochtínské příznivce jen naši dorostenci, kteří potvrdili roli favorita v derby zápase krajské soutěže Luby - Mochtín, z Lub přivezli všechny tři body. Bylo to sice jen těsné vítězství 1:0, ale naši kluci měli po celý zápas jasnou převahu a spoustu dalších šancí na gol.

Odpoledne chtěli bodovat v Hrádku i naši muži "B", ale neuspěli. Domácí Svatobor byl lepším mužstvem, vyhrál hladce a zaslouženě 3:0, naše béčko kleslo v tabulce OP již na předposlední místo. A to není hezký pohled. Bohužel, výkony i nasazení některých našich hráčů v tomto utkání bylo na podprůměrné úrovni a to na soupeře této soutěže nestačí.

..Krajská soutěž dorostu - Start Luby - Sokol Mochtín   0 : 1 (0:1). Derby se v rukavičkách rozhodně nehrálo, hlavně ze strany domácích to bylo na hranici únosnosti. Některé nebezpečné skluzy rozhodčí potrestal, některé vůbec ne, nakonec ale vyloučil 1 domácího hráče. Mochtín byl favoritem a svoji roli naplňoval po celý zápas. Naši kluci měli převahu, i řadu pěkných šancí na gol, vstřelili však jen jeden. Autorem byl mladíček (žák) David Burian ve 23.minutě. Stejný hráč těsně před tím hlavou trefil tyč domácí branky a měl i další šance na gol, které neproměnil. Podobně si vedli z VPK J.Bejvl a L.Bláha, šance na gol zahodili i další hráči Mochtína (Potužník, Kotlan, Rašek) a to se málem vymstilo. Domácí měli jen jednu velkou šanci na gol a to v 80.minutě při úniku Nešpora. Toho ale vychytal náš golman P.Vítovec, Mochtín si z Lub přivezl zaslouženě všechny 3 mistrovské body. Rozhodčí Koura z Vrhavče, ŽK 3:1, ČK 1., branka : David BURIAN

.. OP mužů - Svatobor Hrádek - Sokol Mochtín "B"   3 : 0 (2:0). Po solidním výkonu našeho týmu v minulém kole proti vedoucímu Startu Luby se čekalo, že by mohlo naše béčko mile překvapit v Hrádku. Bohužel, to se nestalo. Domácí byli pohyblivější, důraznější v soubojích, měli kvalitnější rozehrávku, lepší kondici, nasazení, jejich výhra byla zasloužená. U našeho mužstva zaslouží za svůj nadstandartní výkon pochvalu snad jen golman R.Müller a obránci O.Šup a L.Kašpar + střídající dorostenci, kteří již měli v nohou dopolední dorostenecké derby Luby - Mochtín. A to je na dobrou hru celého mužstva málo.   V 9.min. měl sice velkou šanci na gol náš V.Zahradník, ale jeho střelu domácí golman bravurně kryje. Pak ale goly stříleli již jen domácí.V 11.min. otevírá skore dorážkou Franěk - 1:0, ve 28.min. zvyšuje na 2:0 Kojzar. Po přestávce v 51.min. zvyšuje na 3:0 Adamec, je rozhodnuto. Rozhodčí Karel Lažánek z Klatov, ŽK 1:1, 50 diváků, Sestava Mochtína : Müller, Křivánek, Šup, Kašpar (70.Bejvl), Sysel, Zahradník, Šťastný, Novák (25.Potužník,Kloupar), Nováček (60.Bláha), Troch, Voráč.