Mrazivé počasí provázelo naše fotbalisty v neděli 24.3.2013, kdy odehráli své první mistrovské utkání jara jam dorostenci, tak muži "A".

Dorostenci svůj zápas odehráli doma s kvalitním Sokolem Blatnice a po zlepšeném výkonu ve druhém poločase nakonec získali všechny 3 body za výhru 2:0.

Muži "A"  absolvovali dlouhou a kvalitní zimní přípravu, ve které podávali i pěkné herní výkony proti kvalitním soupeřům. Bohužel, v prvním mistrovském zápase, který odehráli v Dlouhé Vsi s místním Tatranem, doslova zklamali. Podali špatný výkon a nakonec odjeli bez bodů po porážce 1:2.

KS dorostu - Sokol Mochtín - Sokol Blatnice  2 : 0 (0:0). Na nepříjemném, promrzlém trávníku se dlouho hrála vyrovnaná partie. Po přestávce Mochtín zvyšoval tempo i převahu, kterou naši mladíci nakonec dokázali vyjádřit i goly. v 66. minutě otevřel skore náš Milan Žiak, o čtyři minuty později jistil výhru Mochtína svých golem Daniel Kotlan. Mochtín si výhrou pojistil 3.místo v tabulce KS, bodově se dotáhnul na druhé Chanovice, které jsou soupeřem Mochtína v dalším kole, které se bude hrát již v SO 30.3. v 10,00 hod. v Chanovicích.  V mrazivém počasí zápas kvalitně odřídil r. Václav Pressl z Klenové, ŽK 2:1.Sestava Mochtína : Vítovec, Zajíc, Bláha, Žiak J., Bejvl, Potužník, Matoušek, Kotlan, Žiak M., Peleška, Rubáš - střídali : Rašek, Madera, Pretzelmayer J., Strejc, branky : ŽIAK Milan, KOTLAN Daniel

I.B tř. mužů - Tatran Dlouhá Ves - Sokol Mochtín  2 : 1 (1:1). Naši hráči podali v Dl.Vsi špatný výkon a již v 1.minutě inkasovali z prvního útoku ! Po nedůrazu v naší obraně se prosadil golově domácí kapitán Hubený. Další šanci vzápětí domácí naštěstí nevyužili a tak se začal postupně osmělovat i Mochtín. Po několika rohových kopech pak přišlo ve 21.minutě vyrovnání, když centr Ji. Flodra hlavou přesně k tyči zakončil Pavel Staněk - 1:1. Domácí však byli stále nebezpeční, hlavně trojice Hubený, Krejčí, Páleník, motala naší obraně hodně hlavu. Po změně stran měl šanci J.Cihlář, ale jeho střela minula branku. Pak Mochtín dokonce skoroval, ale pro údajný faul mu gol nebyl uznán a to byla chyba, protože po dvou šancích domácích, které zlikvidoval náš golman P.Rajtmajer, přišla vítězná branka Dl.Vsi. Z 20 m vypálil opět Hubený, P.Rajtmajer jeho střelu vyrazil, ale na dorážku P.Pecheka nestačili zareagovat naši blokující nobránci, ani náš brankář - 2:1. Náš tým již nedokázal na tuto nepříjemnou situaci odpovědět, z Dl.Vsi odjel bez bodů ! Rozhodoval Fr. Petrželka, ŽK 3:0, i přes nepříznivé, větrné a mrazivé počasí zápas sledovalo 60 diváků. Mochtín zůstává v čele tabulky i přes tuto porážku, na 2.příčku se vyhoupla právě Dlouhá Ves.   Sestava Mochtína :  Rajtmajer, Staněk, Hrudička, Špindler, Dolejš T., Babka, Kul (80.Schejbal), Flodr (65. Novák), Dolejš Ji., Cihlář, Plánička,branka : Pavel STANĚK

     TRENINKY mužů  zůstávají i v tomto týdnu venku v Mochtíně v úterý a pátek od 17,30 hod.

Dovoluji si poděkovat touto cestou několika jednotlivcům, kteří vyslyšeli moji prosbu o pomoc při zajištění zprovoznění (částečné) kabin a hřišť pro zahájení mistrovského jara 2013. V mrazivém počasí odvedli kus práce především Petr Rajtmajer, Jaroslav Pavlík, Petr Švátora a starosta obce Jaroslav Kanta. Bez jejich pomoci by se nedělní zápas v Mochtíně hrát nemohl !

Upozorňuji, že stále není zprovozněno sociální zařízení ve starých kabinách, kde se ještě v tomto týdnu bude pracovat na odstranění prasklého vodovnodního ventilu a napuštění vodovodního systému. Nepoužívejte tam proto zatím WC - děkuji !
Přidat komentář