Vítězem 8.ročníku turnaje seniorů nad 45 let v halové kopané "O putovní pohár TJ Sokol Mochtín" se stal tým Arosa Luby. Ten se uskutečnil v neděli 20.ledna v hale ZŠ Čapkova v Klatovech za účasti osmi týmů z Pošumaví a měl tradičně dobrou sportovní úroveň.Nejdříve se hrálo ve dvou skupinách systémem každý s každým, pak následovaly zápasy o konečné pořadí.

"A" skupinu vyhrála Arosa Luby, která měla dostatek hráčů na střídání a vyplatilo se jí to. Získala 7 bodů, postoupila do semifinále. Mochtín "A" získal bodů 5 a rovněž šel do semifinále, na 3.místě skončily Žihobce se 4 body, bez bodu až na 4.místě skončil hodně překvapivě tým Vejce, pro který to byl nejhorší výsledek ze všech osmi ročníků tohoto mochtínského turnaje.

"B" skupinu vyhrál s přehledem Sokol Mochtín "B", obhájce prvenství z loňského roku. Získal plných  9 bodů a byl v semifinále. Druhou, postupovou příčku uhrál tým SG Horažďovice, nováček tohoto klání, který získal 4 body. S dvěma body skončil na 3.místě Sokol Dlažov, 4.příčka zbyla tentokráte na TJ Sušice ASPV, která uhrála 1 bod.

V 1.semifinále vedly Luby nad Starou gardou Horažďovice již 2:0 goly Františka Kalisty a Zdeňka Krejčiříka, ale horažďovický Bronislav Dupal svým golem zápas zdramatizoval. Závěr utkání byl hodně nervozní a zbytečně tvrdý, zkušení hráči Lub si však výhru pohlídali a postoupili do finále.

Ve 2.semifinále se utkaly oba týmy ("A" a "B") pořádajícího Sokola Mochtín. Vyrovnaný a takticky vedený zápas rozhodl pohotový gol Jiřího Dolejše hned v úvodu utkání. Jeho spoluhráči "B" týmu si pak tento výsledek pohlídali až do závěrečného klaksonu, postoupili do finále. "A" tým So Mochtín se musel smířit s účastí v utkání o 3.-4.místo v turnaji.

O 7.-8.místo se utkal tým Vejce s TJ Sušice. Sedmou příčku získalo Vejce, když jeho úspěšnými střelci byli Rosťa Palát a Václav Kubalík. Za Sušici snižoval Ladislav Šumplík, ale výhru si již Vejce vzít nenechalo, vyhrálo 2:1.

O 5.-6.místo hrály Žihobce s Dlažovem. Žihobečtí vyhráli jednoznačně 4:0 a potvrdili, že do Klatov přijeli s kvalitním kádrem. Nevyšel jim jen rozhodující zápas s Arosou Luby, který prohráli 1:2 a ve kterém se rozhodovalo, kdo postoupí do semifinále. V tomto zápase o umístění dal za vítěze čistý hatrick Jiří Šmat, 1 branku přidalBedřich Otta.

O 3.-4.místo se střetli poražení semifinalisté So Mochtín "A" versus SG Horažďovice. Vyrovnaný zápas se šancemi na obou stranách skončil bezbrankovou remisou, a tak přišly na řadu pokutové kopy. V nich byli úspěšnější horažďovičtí (vyhráli p.kopy 1:0), na turnaji vybojovali, jako nováček, pěkné 3.místo !

Finále o celkové prvenství mezi So Mochtín "B" a Arosou Luby bylo nerovným bojem. Mochtín byl kvalitní, držel s Arosou krok, ale neměl již nikoho na střídání. To se také proti silnému soupeři s kvalitní a početnou "lavičkou" projevilo. Lubská Arosa Mochtín porazila 2:0 (obě branky vsítil běhavý a bojovný Zdeněk Šenkeřík) , zaslouženě turnaj vyhrála.

Při závěrečném vyhlašování převzali diplomy, poháry a ceny z rukou ředitele turnaje Karla Šota, nejen kapitáni všech zúčastněch týmů, ale i nejlepší jednotlivci. Pro ocenění si přišel nejlepší hráč turnaje, kterým byl zvolen Václav Kotrba (Žihobce) i nejlepší střelci, kterými byli s pěti goly Jiří Šmat (Žihobce) a Jiří Dolejš (Mochtín B"). S dárečkem odcházel i brankář Josef Dlesk, který byl tentokráte nejstarším hráčem tohoto turnaje. Letos oslaví již 63 roků.

Poděkování patří všem týmům za bojovné a hodnotné výkony, stejně tak i rozhodčím Jiřímu Dolejšovi a Jaroslavu Pavlíkovi, kteří též přispěli k hladkému průběhu celé akce.

Konečné pořadí turnaje : 1.Arosa Luby, 2. TJ Sokol Mochtín "B", 3. SG Horažďovice, 4. TJ Sokol Mochtín "A", 5. TJ Žihobce, 6. TJ Sokol Dlažov, 7. Vejce team, 8. TJ Sušice ASPV