V sobotu 29.12.2012 uspořádal náš FO TJ So Mochtín tradiční akci - turnaj v halové kopané "O putovní pohár TJ Sokol Mochtín" a to jako rozlučku s úspěšným rokem 2012. Byl určen členům TJ Mochtín a jejich kamarádům.... a opět se vydařil. Sešlo se rekordních 10 týmů a hrála se sálovka jako řemen !

Loňské prvenství obhajoval tým NULY, který vedl kapitán mochtínského áčka mužů Jiří Dolejš, na prvenství si ale dělaly zálusk i další týmy, ve kterých startovala řada skvělých fotbalistů - hráčů, kteří již mají ve fotbale i v sálovce zvuk.

Nejdříve se hrálo ve dvou skupinách systémem každý s každým, pak přišly na řadu dva  semifinalové zápasy a na závěr zápasy o konečné umístění. Celkem jich bylo odehráno 27, padalo nečekaně i hodně branek a některé z nich byly nádherné!

Milým překvapením byl výkon mochtínských dorostenců, kteří hráli pod hlavičkou Kocourov RT. Svými výkony přehráli řadu favoritů, odměnou jim byla konečná 3.příčka v turnaji, když v závěrečném utkání porazili Nuly jasně 3:0. Závěrečné finále mezi týmem "Na poslední chvíli", vedeným kapitánem Vlastíkem Hromadou a týmem "Hubení" vedeným kapitánem Janem Voráčem, skončilo výsledkem 1:1 a tak o celkovém vítězi musely rozhodnout pokutové kopy. V nich měli více sportovního štěstí spoluhráči Vl.Hromady, vyhráli je 5:4 (rozhodující penaltu vsítil Tomáš Dolejš) a tím i celý turnaj !

Hrálo se bojovně, ale slušně, zápasy s přehledem odřídila dvojice ing. Jiří Dolejš st., Jaroslav Pavlík. Závěrečné zápasy skončily takto : 1.sem. Kocourov - Na poslední chvíli 0:0, na pok.kopy 0:2, 2.sem. Hubení - Nuly 1:1 (branky Voráč - Babka), na pok.kopy 3:1, o 9.místo Křeč - Naco název 0:2 (Křivánek,Plánička), o 7.místo Donaldi - Nevim 0:2 (Lužný,Procházka), o 5.místo AC Lhůta - Chlístov 2:0 (J.Cihlář, Špindler), o 3. místo Kocourov - Nuly 3:0 (K.Pavlík, Bejvl, Potužník), finále o 1.místo Na poslední chvíli - Hubení 1:1 (Janda - Johánek), na pok.kopy 5:4

Konečné pořadí :  1.Na poslední chvíli (Vl.Hromada,T.Dolejš,M.Janda, V.Chasin, O.Uruba, Ji.Podráský), 2.Hubení (J.Voráč, J.Šťastný, Kleinpeter, Šindelář, M.Frous, M.Johánek), 3. Kocourov RT (L.Bláha, M.Kloupar,, J.Potužník, M.Zajíc, J.Bejvl, K.Pavlík, D.Kotlan, A.Hrudička, M.Škoda), 4. Nuly (Ji.Dolejš, V.Kašpar, R.Mráz, J.Kotáb, T.Babka), 5. AC Lhůta (Jar.Cihlář, P.Cihlář, P.Mužík, Zb.Smolík, P.Kodeš, V.Špindler, M.Mráz), 6. Chlístov (Jar.Pavlík, P.Kubala, R.Müller, Brabec, J.Müller, P.Bláha, Havlovic, Mazanec, Vojta), 7. Nevim (J.Lužný, Dolanský, Procházka, Bílíček, Kvítek,Nešpor, Sláma, Kojan), 8. Donaldi (V.Zahradník, JI.Flodr, Vlach, Šnour, Sýkora, Koželuh), 9. Naco název (Zd.Novák, J.Křivánek, , D.Bálek, Hybšman, Jakubec, Macura), 10. PS Křeč Mochtín (J.Šafránek, M.Bauer, K.Rajtmajer, Ji.Švátora, Ouřada, Vejskal, P.Harmady).

Při závěrečném vyhodnocení turnaje a předání cen bylo provedeno též "Vyhlášení a ocenění nejlepších sportovců TJ So Mochtín za rok 2012". Bohužel, z přítomných byli oceneněni jen dva (úspěšný trenér dorostu Jaroslav Pavlík a dorostenec Aleš Hrudička), i ostatní vyhlášení však sklidili velký potlesk účastníků turnaje - ocenění jim bude předáno při jiné vhodné příležitosti. Čestnou listinu nej. sportovců TJ Mochtín 2012 zveřejním na našem webu v úvodu příštího roku, ale již dnes Vás mohu seznámit se jménem nejlepšího sportovce uplynulého roku, kterým se zaslouženě stal PETR RAJTMAJER, brankářská jednička fotbalového áčka TJ Sokol Mochtín - patří mu velké  blahopřání !!!