O víkendu 13. a 14. října 2012 získali fotbalisté Sokola Mochtín celkem 9 mistrovských bodů, v pondělí 15.10. jedou k mistráku ještě ml. žáci a to do Měčína. Na turnaji v Sušici si navíc velmi dobře vedla i naše starší přípravka, doma v Mochtíně pak proběhl 14.10. další turnaj mladších přípravek, kde se naši nejmenší fotbalisté rovněž neztratili

13.10. - OP st. žáků - Sokol Mochtín - TJ Sušice "B"  0:0, na pok. kopy 7:6. V souboji druhého Mochtína s vedoucí Sušicí byli lepší naši fotbalisté. Bohužel, svoji mírnou převahu nedokázali vyjádřit goly a tak se nakonec kopaly penalty o druhý mistrovský bod. V těch vyhrál Mochtín 7:6, hosté poprvé pocítili hořkost porážky v soutěži. Rozhodčí Karel Lažánek

14.10. - KS dorostenců  - Sokol Mochtín - Sokol Mrákov  2 : 0 (0:0). Hosté mají o hodně méně bodů nežli Mochtín, ale celý první poločas byli rovnoceným soupeřem a hodně nebezpečným dopředu. Po přestávce se Mochtín zlepšil v kombinaci, začal soupeře přehrávat, dával i goly. Ten první v 51. minutě navrátilec Jan Potužník (byl zraněn), na 2:0 jistil výhru Jakub Bejvl o osm minut později. Náš tým drží stále 3.příčku v tabulce. Rozhodčí Marek Mazanec, ŽK 0:1, branky : Jan POTUŽNÍK, Jakub BEJVL - po 1

13.10. - OP mužů - Sokol Mochtín "B" - TJ Chanovice  2:1 (0:1). Naše záloha začala smolně, když od 39.minuty prohrávala vlastním golem (teč L.Bláhy při střele hostujícího Prymase). Po změně stran ale přišly dvě pěkné akce našeho béčka, které proměnili v goly v 54. min. J.Rubáš a v 62. hlavou P.Sysel. Mochtín vedl a svůj náskok uhlídal až do konce. Soupeř bojoval, nastřelil břevno, v závěru měl šanci na vyrovnání, ale náš golman M.Kloupar ji zlikvidoval. Silně omlazený tým Mochtína se tak mohl radovat ze tří nečekaných bodů ! Rozhodčí K.Lažánek, ŽK 1:4, ČK 1:0 (M.Žiak), 40 diváků, sestava : Kloupar, Sysel, Šťastný, Nováček (53. Voráč), Kašpar L.(68. Pavlík), Bláha L., Žiak M., Sukovatý, Bejvl J., Rubáš, Zahradník, branky : Jakub RUBÁŠ, Petr Sysel - vlastní

14.10. - I.B tř.mužů - SK Kovodružstvo Strážov - Sokol Mochtín  1 : 1 (1:1), p.kopy 3:2. Bojovné utkání, ale s minimálním počtem střel na branku a to na obou stranách. Mochtín byl fotbalovější, od 28.minuty vedl 1:0 brankou Jardy Cihláře, kterého pěknou přihrávkou poslal do šance Tomáš Babka. I v další části hry byl náš tým aktivnější, v závěru poločasu však přišla ztráta míče (J.Voráč byl faulován, rozhodčí nechal ve hře pokračovat), domácí šli do brejku a po zmatcích v naší obraně se míč odrazil k B.Mayerovi, který zblíska dopravil míč do sítě - srovnal na  1:1. I po přestávce to byla bitva o každý metr hřiště, pohledných fotbalových akcí bylo poskrovnu. V 60.minutě přišla největší šance Mochtína. Po levé straně utekl J.Voráč, nacentroval, míč prošel trestným územím domácího celku až k Ji. Dolejšovi, který volejem jen těsně minul strážovskou branku. Podobné šance se již na obou stranách neopakovaly žádné, zápas dospěl k remise a následným pokutovým kopům. Při těch stálo více štěstí při domácím Strážovu, vyhrál je 3:2 a tím získal i druhý mistrovský bod. Rozhodčí König, Komanec, Krauz, 100 diváků. Sestava : Rajtmajer, Dolejš T., Hrudička, Staněk, Švátora P., Dolejš Ji., Špindler, Flodr, Babka, Cihlář, Voráč (70. Zahradník), branka : Jaroslav CIHLÁŘ - (při penaltách za Mochtín skorovali: J.Cihlář a Ji.Dolejš, neproměnili : P.Švátora, Ji.Flodr a T.Babka).