Hodně úspěšný byl pro mochtínské fotbalisty uplynulý víkend 15. a 16.září 2012. Tři cenné body si přivezlo áčko mužů So Mochtín z Hradešic za výhru 2:1, rázem se v tabulce I.B třídy posunulo na 2.místo! V derby KS vyhrál náš dorost doma nad Startem VD Luby 2:0 a posunul se již na 4.příčku tabulky, doma vyhráli 4:1 i naši starší žáci nad loňským přeborníkem okresu Sokolem Hradešice. Z výhry se radovali i naši mladší žáci, kteří vyhráli v Žichovicích přesvědčivě 5:0, radost z 2.míst na turnajích měla naše starší přípravka (v Pačejově) i mladší přípravka doma v Mochtíně ! Bez bodů zůstalo jen naše "B" mužstvo mužů, které podlehlo doma Hrádku 0:3.

I.B tř. mužů - Sokol Hradešice - Sokol Mochtín  1 : 2 (1:2). Mochtín uspěl v Hradešicích za tři body po několika rocích... a zaslouženě. Domácí sice vedli 1:0 od 10.minuty, ale za dvě minuty na to bylo srovnáno na 1:1. J.Cihlář přihrál prudce před domácí branku a tam zakončoval golově Zd. Plánička. Domácí pak měli mírnou převahu, ale do zakončení je naše obrana nepouštěla. Těsně před poločasem pak přišla blesková a přesná akce našich fotbalistů. Tentokráte z pravé strany nahrával T.Babka, zakončoval Jarda Cihlář - 1:2. Očekávaný nápor domácích ve II.poločase nepřišel, protože Mochtín hrál výborně takticky, soupeře donutil jen nakopávat míče a z těch se toho moc udělat nedá. Výhru mohl naopak pojistit další brankou po brejku opět J.Cihlář, jeho zakončení šlo těsně vedle tyče. Závěrečný tlak (po řadě VPK) domácích Mochtín přežil, z Hradešic si odvezl cenné 3 body. Rozhodčí Král, Hessová, Velíšek, ŽK 3:3, 100 diváků. Sestava : Rajtmajer, Staněk, Dolejš Ji., Kašpar V. (55.Špindler ), Šup, Dolejš T., Flodr (78. Kašpar L.), Babka, Cihlář, Švátora P., Plánička (85. Voráč), branky: PLÁNIČKA Zdeněk, CIHLÁŘ Jaroslav - po 1.

OP mužů - Sokol Mochtín "B" - Svatobor Hrádek  0 : 3 (0:2). Náš tým začal ospale, chyboval v bránění, nepodržel ani golman a laciná porážka od soupeře, který byl rozhodně hratelný, byla na světě. Omluvou je jen skutečnost, že pro zranění chybělo několik zkušených hráčů, ale ti, kteří byli na hřišti, měli přece jen na víc. Nevyšlo to, tak snad příště. Hosté vedli v 5.min. 1:0, ve 14. pak již 2:0, ve 47. pak upravili na 3:0 a měli vystaráno. Z mochtínských hráčů ohrozil branku soupeře až ve druhém poločase 2x J.Voráč, čestný gol z toho však nebyl. Rozhodčí Pastyřík, ČK 1:2, slaboučká návštěva do 30 diváků.Sestava : Kolárik J. ml., Potužník (46. Kubala),Nováček (46.Žiak J.), Bejvl J., Kloupar, Bláha L., Šťastný, Sukovatý, Hrudička, Troch, Voráč.

KS dorostu - Sokol Mochtín - Start VD Luby  2 : 0 (1:0). Náš tým byl favoritem, ale dlouho se nemohl golově prosadit. Až ve 40.minutě z pravé strany prudce nacentroval míč náš J.Bejvl a ten si do vlastní sítě srazil lubský obránce - 1:0. Po změn stran náš dorost zvýšil tlak, měl převahu, kterou brankově zůročil Jakub Bejvl v 60.minutě přesnou střelou k tyči. Rozhodčí Klička, ŽK 1:2, branky : vlastní, Jakub BEJVL

OP st. žáků - Sokol Mochtín - Sokol Hradešice  4 : 1 (1:0). Zasloužená výhra, branky : Jar. Pretzelmayer 2, Viliam Pretzelmayer a Jan Šafránek po 1. Rozhodčí Jiří Peleška - náš nový arbitr, který začíná v 15 letech (kromě fotbalu za mochtínský dorost ) i kariéru fotbalového rozhodčího!) Držíme mu palce, ať se mu daří. A doufám, že bude mít z našich členů - fotbalistů, další následovníky!

OP ml. žáků - TJ Žichovice - Sokol Mochtín  0 : 5 (0:3). Střelecky se opět zaskvěl Radek Mužík, autor 3 branek, po brance přidali Láďa Potužník a Petr Pretzelmayer. Rozhodčí P.Bala

Turnaj starších přípravek v Pačejově. Sokol Mochtín zde ze 4 účastníků obsadil pěkné 2.místo za Pačejovem, ale před SK Bolešiny a So Plánice

Turnaj mladších přípravek v Mochtíně přinesl našim nejmenším fotbalistům, svěřencům trenéra Jardy Mareše první velký úspěch v podobě 2.místa ! Vyhrál tým SK Klatovy 1898 "A", 2.Sokol Mochtín, 3. TJ Sušice "A", 4. FK Horažďovice "B". Blahopřejeme klukům a držíme jim palce do dalších turnajů !

POZOR !!! Změna treninků mužů - trenovat se bude v úterý a pátek, ale již od 17,45 hodin !!!