acko12Uplynulý slunečný víkend 11. a 12.8.2012 přinesl pro mochtínské barvy cenné tři mistrovské body ("B" týmu v okresním přeboru) a další výhru "A" týmu v přípravném zápase s Holýšovem "B". V obou utkáních dostali šanci zahrát si i naši šikovní dorostenci, navíc i novici v mochtínském drezu. Osvědčili se.

so 11.8. - OP mužů - Sokol Mochtín "B" - SK Bolešiny   6 : 1 (5:0). Hosté, jako nováček OP,  začali v Mochtíně bez zábran, celých 15 minut byli lepší. Naši hráči hráli naopak hodně vlažně a nepřesně, soupeř ale toho naštěstí brankově nevyužil. Postupem času se ale naši fotbalisté zlepšovali, následně pak po pěkných akcích stříleli i důležité branky. Ve 20.minutě otevřel skore Zd. Novák, o tři minuty později z úhlu zvýšil Jan Potužník na 2:0 a za dvě minuty na to Zd. Novák trefil břevno bolešinské branky ! Hosty to neotřáslo, stále hráli otevřenou, útočnou hru, měli i golové šance. Ve 35.minutě kopali penaltu, ale Petr Rajtmajer Hessovu umístěnou střelu kryl ! To byl klíčový moment, protože vzápětí si nadvakrát na druhé straně přehodil míč na pravačku Jiří Flodr a golman Simbartl kapituloval potřetí. O minutu později Zd. Novák svoji brankovou akci opět zakončil umístěnou střelou, Mochtín vedl již 4:0. Hosté mohli v zápětí skorovat z brejkové akce, ale trefili jen tyč, od které se míč odrazil do náruče našeho brankaře - zkrátka, gol jim souzen nebyl. Jak se má zakončovat brejk, předvedl těsně před přestávkou náš Zdeněk Novák. Pokryl si míč při úniku svému strážci a umístěnou střelou kolem golmana zvyšuje na 5:0 ! Po přestávce již mochtínská záloha zvolnila, více ze hry měli hosté, kteří se snažili o korigaci nepříjemného stavu. Podařilo se jim to v 73.minutě, kdy vyšachovali naši obranu, dělovkou z malého vápna zakončoval pod břevnou mladíček Aleš Martínek - 5:1. Dalších branek v mochtínské síti se však početná skupina fanoušků SK Bolešiny již nedočkala, naopak, v 78.minutě se z hranice velkého vápna trefil přesně k tyči Josef Křivánek a uzavřel konečný účet na 6:1 pro naši zálohu!  Hrálo se slušně, ŽK 1:0, rozhodčí Zuzka Špindlerová z Bezděkova - 90 diváků.Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Šťastný J., Staněk P., Hrudička A., Sysel P.(Sukovatý O.), Flodr Ji., Křivánek J.(Rubáš J.), Novák Zd. (Žiak M.), Nováček V., Plánička Zd. (Bláha L.),  Potužník J. , branky : NOVÁK Zdeněk - 3, POTUŽNÍK Jan, FLODR Jiří, KŘIVÁNEK Josef - po 1.

Ne 12.8. - příprav. zápas mužů So MOCHTÍN - FK HOLÝŠOV "B"  6 : 4 (3:1). Hokejový výsledek napovídá, že i tentokráte se hrálo hodně útočně. Mochtín šel do dvoubrankového vedení po výborných centrech zleva a přesném zakončení Zd. Pláničky a T.Babky. Pak přišlo zaváhání v naší obraně a soupeř snížil, jenže Mochtín měl stále navrch a do poločasu zvýšil na 3:1 opět T.Babka. O přestávce došlo k hromadnému střídání v našem týmu, trenér St. Jarabica dal šanci dalším hráčům, hlavně pak dorostencům. Mochtín v novém složení již nepředváděl hru z 1.půle, soupeř toho využil, brzo srovnal na 3:3. Naštěstí, naši hráči opět zabrali, měli šance (2 loženky např. L.Bláha, ale nedal), dali další goly, střelecky se sa ale prosadili i hosté po chybách našeho golmana a obrany, byl z toho nakonec hokejový výsledek. Zápas odřídil Marek Mazanec z Lub, hráno bez karet, za hosty dal 3 branky Jan Valachovič a 1 Martin Šobr, branky za Mochtín : Tomáš BABKA - 2, Zdeněk NOVÁK, Zdeněk PLÁNIČKA, Václav KAŠPAR a Petr SYSEL, sestava Mochtína : Kolárik Jan ml. (70.Rajtmajer P.), Šup O., Dolejš T., Sysel P., Dolejš Ji., Kašpar V., Švátora P. , Voráč J., Křivánek J., Novák Zd., Babka T. - střídali : Flodr Ji., Hrudička A., Bláha L., Žiak M., Kodyš M.

POZOR _ TRENINKY - změna :

DOROST - zůstává PONDĚLÍ, STŘEDA, PÁTEK - od 18,00 hod.

MUŽI  -  nově ÚTERÝ od 18,00 hod. - sraz v 17,45 h., ve středu 15.8. přípravný zápas               MOCHTÍN - st.dorost SK KLATOVY 1898 od 18,30 hod. (sraz v 17,45 h.) a PÁTEK od 18,00 hod.