Úspěšnou neděli 1.4.2012 mají za sebou muži Sokola Mochtín. Muži "B" přivezli cenné dva mistrovské body z Neznašov, kde uhráli se So Běšiny remisu 0:0 a následně vyhráli na pokutové kopy 4:1 (!), doma naplno bodoval i "A" tým So Mochtín, který po velké bitvě porazil těsně Pačejov 2:1. Bez jarních bodů jsou stále naši žáci, kteří prohráli v Nezamyslicích 0:2.

..I.B třída mužů - Sokol MOCHTÍN - Sokol PAČEJOV   2 : 1  (1:1) Souboj dvou tradičních soupeřů této skupiny I.B třídy vyzněl lépe pro naše mužstvo, které po vyrovnaném průběhu porazilo nakonec Pačejov 2:1 a do tabulky si připsalo cenné tři body. Již v 7.minutě dostal přesnou přihrávku mezi beky soupeře navrátilec Tomáš Babka (stál za ČK v Měčíně 4 zápasy !!!), šikovně si přikryl míč a skoroval - 1:0. Rychlá branka měla Mochtín uklidnit, ale nestalo se. V dalším průběhu utkání měli naši fotbalisté sice mírnou převahu, ale spousta nepeřsností v rozehrávce je připravovala o další slibné příležitosti. Hosté hráli jednodušeji, bojovně a to jim přineslo úspěch v podobě branky do šatny ve 45.minutě, kdy se do šance dostal nekrytý Němec a po centru zprava srovnal volejem na 1:1. Po změně stran Mochtín zpřesnil hru, měl nebezpečnější akce, ale ani soupeř nezahálel. Rozhodla 57.minuta. J.Cihlář rozehrál rohový kop, na míč si ve vápně naskočil nekrytý Tomáš Dolejš a přesnou hlavičkou rozvlnil síť hostujcí branky - 2:1. Pačejov pak zapnul naplno, snažil se o vyrovnání, riskoval. Nejdříve mohl znovu inkasovat, když v solovém úniku v 85.minutě neuspěl proti golmanovi Pačejova J.Cihlář, v 89.minutě si naopak oddychli fanoušci Mochtína, když centr z VPK zahraný pačejovským kapitánem Pavelcem "prosvištěl" houštinou hráčů v blízkosti naší branky až do zázemí. Rozhodčí František Petrželka, ŽK 3:0,60 diváků - sestava Mochtína : Hromada Vl., Jarabica St., Švátora Pe., Špindler Vi., Plánička Zd., Staněk Pa., Dolejš Tom., Kašpar L., Schejbal J., Cihlář J., Babka Tom., střídali:  Černý, Švátora Ji., Smolík, Kloupar

.. OP mužů - Sokol BĚŠINY - Sokol MOCHTÍN "B"  0 : 0 , na pok. kopy 1:4. Po zdravotní odmlce naskočili do sestavy béčka zkušení M.Bejvl a O.Šup, od začátku hráli i další rutinéři K.Tománek a R.Troch, doplnili je šikovní dorostenci, včetně noviců Flodra a Hrudičky a na výkonu to bylo znát ! Běšiny byly favoritem, ale naše záloha byla soupeři více jak rovnoceným soupeřem. Rozhodnout mohli domácí z přísně nařízené penalty, ale z té kapitám Běšin Kolář trefil jen tyč naší branky. A protože utkání dospělo do bezbrankové remisy, kopaly se penalty. V těch jasně dominoval Mochtín, když dvě domácím chytil náš golman Petr Rajtmajer, další dali domácí vedle, ale naši borci se nemýlili - vyhráli na p.kopy 4:1 (ze značky 11m se trefili M.Bejvl,Voráč,Flodr,J.Bejvl)a domů vezou 2 cenné body !  Rozhodoval Jos. Javorský z M.Vísky, sestava Mochtína : Rajtmajer P., Šup, Potužník, Nováček, Voráč, Bejvl M., Bejvl J.,  Hrudička, Troch, Flodr, Tománek, střídali : Bláha L., Sukovatý, Kuželík

TRENINKY v dalším týdnu : dorost - v úterý a pátek od 17,00 hod.