Neuvěřitelných 18 mistrovských bodů získali mochtínští fotbalisté o víkendu 19. a 20.4.2008.Doma vyhrály oba týmy přípravky i béčko mužů, které navýšilo vedení v tabulce III.třídy již na 9 bodů ! Venku vyhráli žáci (v Bolešinech) a se Švihovem vedou tabulku okresního přeboru (!), dorost se "pochlapil" a přivezl 3 cenné body z Horšovského Týna a opět je zpět v boji o prvenství v krajské soutěži, sk.A (!), 3 mistrovské body přivezlo i áčko mužů ze Záhoří, takže je stále ve vedení I.B třídy ! Blahopřejeme všem a držíme palce i do zápasů dalších mistrovských kol.

I.B třída mužů - 20.4.08  TJ Záhoří - So Mochtín  0:1 (0:0). Domácí měli potíže se sestavou a na jejich výkonu to bylo znát. Citelně jim chyběl kanonýr Švec (přestup do ZČE Pl.) i další hráči, takže muselo nastoupt 5 hráčů B týmu, které navíc za 3 hodiny čekal další zápas. Mochtín měl od začátku herní převahu, která se stupňovala. Hned ve 3.minutě skončil centr našeho kapitána P.Černého na břevně dom.branky, další útoky podnikal náš tým často, ale bez efektivního zakončení. Domácí se střelecky prosadili jen v 1.poločase, kdy ohrozili našeho golmana 3x, po změně stran však byli naprosto bez práce. Mochtín naopak zvyšoval tlak, slabého soupeře přehrával ve všech směrech, ale to hlavní nepřicházelo - branky.Řada pěkných a slibných útočných akcí končila nepřesnou přihrávkou, či střelou, se kterou si vždy poradil domácí golman. Vysvobození přinesla až 65.minuta. Po faulu na D.Dvořáka kopal VPK Jiří Čeleda. Z 20 m prostřelil nejen zeď, ale i domácího brankáře, Mochtín vedl 1:0. A jak se ukázalo, byl to gol poslední, protože střelecká nemohoucnost hráčů obou týmů pokračo-vala až do 90.minuty. I těsná výhra však našim barvám přinesla další 3 body a stále vedení . v tabulce I.B třídy. Rozhodčí Mareš + 2, ŽK 2:1, 50 diváků.Sestava : Rajtmajer, Šup, Čeleda, Troch, Jarabica, Podráský, Křivánek(75.Plánička),Dolejš, Černý, Dvořák (83.Břečka),Novák, branky : Čeleda Jiří - 1

III.třída mužů - 19.4.08  So Mochtín B - Kvasetice  1:0 (1:0). Hosté bojující o 2.postupové místo do OP se v Mochtíně představili jako zatím nejsilnější tým této třídy. Především jejich útok v čele se zkušeným divizionářem J.Hanzlíkem, i dobrou záložní řadou, odehrál s našim béčkem hodně vyrovnanou partii. Postupem času soupeři ubývalo sil, na zvrat již neměl sílu, ale o těsnou výhru 1:0 museli naši fotbalisté hodně bojovat. Ti sice měli více ze hry, ale i zde vázla koncovka. Rozhodnutí padlo již ve 14.minutě, kdy se ze 24 m přesně trefil z VPK kolem zdi k tyči nadějný mladík Tomáš Babka. Pak na něj byla ve II.poločase ještě jasná penalta, ale jinak velmi dobrý rozhodčí L.Staněk evidentní podkopnutí Tomáše neodpískal.Těsnou výhrou si Mochtín polepšil, vede tabulku III.třídy již od 9 bodů, když druhý Týnec i třetí  Veřechov ztrácel body. Rozhodčí L.Staněk z Dolního Poříčí, ŽK 1:2, 50 diváků.Sestava : Šot, Plánička, Pavlík, Holiš, Dolejš Ji.st., Babka, Kašpar (46.Zoubek), Bláha, Kolárik L.(75.Voráč), Vítovec (46.Břečka), Nový. Branky : Babka Tomáš - 1

Dorost KS - 20.4.08  Dynamo H.Týn - So Mochtín  1:4 (1:1). V 1.poločase byl souboj obou celků i stav na skore vyrovnaný. Po změně stran však naši dorostenci podali výborný výkon a zaslouženě dotáhli utkání do vítězného konce. Bodově se opět dotáhli mezi čelo tabulky, které si to rozdá v průběhu dalších kol o celkové prvenství.Branky : Zavadil - 2, Valečka a Zoubek - po 1

Žáci OP - 20.4.08 SK Bolešiny - So Mochtín  1:2 (1:0). Na malém hřišti vedli domácí 1:0 po střele z VPK. Po změně stran měl Mochtín více příležitostí. Dvě z nich dokázal využít, přivezl 3 cenné body. Rozhodčí Koura, branky : Matoušek M. a Matoušek R. - po 1

Přípravka starší OS - 19.4.08  So Mochtín - Tatran Dl.Ves 5:0 (3:0). Naši kluci svého soupeře přehráli, zaslouženě získali další 3 mistrovské body a vedou svoji tabulku okresní soutěže! Střelecky se prosadil 2x mladšík Tomáš Truchlý, který měl v nohách již předešlý zápas mladšíků ! Branky : Truchlý T. - 2, Hadáček J., Nebský a Kapusta T. - po 1, rozhodoval J.Blaheta z Klatov.

Přípravka mladší OP - 19.4.08  So Mochtín - TJ Klatovy  4:0 (1:0). Utkání bylo v 1.poločase hodně vyrovnané. Skore otevřel v 15.minutě J.Šafránek, ve druhé části se k němu přidali další, bylo z toho jasné vítězství. Rozhodčí J.Blaheta z Klatov, branky : Truchlý - 2, Mužík a Šafránek - po 1.