První říjnový víkend přinesl mochtínským barvám cenné fotbalové body ze hřišť svých soupeřů, doma ale prohrálo nečekaně vysoko naše béčko mužů.

PÁ 30.9.  - OP st.přípravka Nýrsko - Mochtín 14:4 (4:1,2:0,8:3). Za Mochtín skorovali: Martin Kapusta, Filip Ouřada, Petr Pretzelmayer a Marek Toman, citelně chyběl Radek Mužík

SO 1.10. - OP ml. žáků Měčín - Mochtín  3:1 (2:0). K utkání neodjel Mochtín kompletní a to se odrazilo na hře i výsledku. Čestný gol střílel Matěj Kapusta

SO 1.10. - OP st. žáků Kašp. Hory - Mochtín 1:5 (1:2). Naši kluci potvrdili roli favorita, vyhráli přesvědčivě. Goly: Jan Žiak a Viliem Pretzelmayer po 2, David Burian 1.

SO 1.10. - OP mužů Sokol Mochtín "B" - Sokol Velký Bor  0:5 (0:2). Mochtínu patřil úvod zápasu, vypracoval si šance,ale žádnou neproměnil. Hosté naopak následně proškolili Mochtín z produktivity. Získali dvoubrankové vedení, sebevědomí i herní pohodu. Ta naopak našemu týmu chyběla. Snaha tam byla, místy i pěkné akce, ale golové zakončení žádné. Zkušený útočník V.Boru Robert Šimanovský pak trestal chyby v naší obraně dalšími dvěma goly, ten pátý padl v poslední 90.minutě, naše béčko dostalo doma pořádný výprask ! Rozhodovala trojice rozhodčích R.Koura, Vasková, Mazanec, 50 diváků. Sestava Mochtína : P. Blumentritt, M.Kloupar, P.Staněk, P.Sysel, L.Bláha, J.Křivánek, V.Nováček (46.P.Švátora), M.Žiak (60. P.Kardoš), L.Kolárik, M.Matoušek (77. M.Škoda), Zd. Novák

SO 1.10. I.B tř. mužů FC Švihov - Sokol Mochtín 2:2 (1:0), p.kopy 4:5. Tradiční derby nepřineslo žádný oslnivý fotbal, ale spíše bitvu o mistrovské body. Celkově byl ale Mochtín lepší, měl více ze hry, lépe kombinoval, jen zakončení chybělo. Domácí těžili převážně z brejkových akcí, navíc se lehce dostali do dvoubrankového vedení. Ve 35.minutě rozehrál Švihov VPK, střílený centr smolně hlavou  tečoval do vlastní sítě náš kapitán Jiří Dolejš - 1:0! Ten odváděl na místě stopera kvalitní výkon, při rozích před brankou Švihova byl vždy největším mochtínským nebezpečím, ale v 65.minutě byl znovu u golu hostů. Pod tlakem chybně přihrál malou domů, míče se zmocnil domácí Havlíčeka zvýšil vedení Švihova na 2:0. Mochtín to nezabalil, právě naopak. Vyvinul na soupeře velký tlak, který narostl i zásluhou všech střídajících hráčů a dosáhl alespoň na remisu 2:2. Nejdříve snižoval po rohu dorážkou Ondra Šup, pak uplatnil svůj důraz v osobním souboji s domácí obranou a golmanem J.Potužník, k odraženému míči se dostal Jaroslav Cihlář a srovnal na 2:2. O bod se třásli domácí i v poslední desetiminutovce, ale koncovka Mochtínu již nevycházela. Došlo tak na závěrečný penaltový rozstřel, ze kterého Mochtín vybojoval 100% úspěšností další 1 bod navíc - tj. celkem 2 mistrovské body ! Rozhodoval J.Brůha ze Sušice, 50 diváků. Sestava Mochtína : P.Rajtmajer, Zd.Plánička, Ji.Dolejš, O.Šup, P.Černý, J.Kul (70. St. Jarabica), L.Kašpar (75. Zb.Smolík), T.Dolejš, T.Babka, J.Cihlář, J.Schejbal (75. J.Potužník). Branky : Ondřej ŠUP, Jaroslav CIHLÁŘ - pokutové kopy úspěšně zvládli : Jiří Dolejš, Jaroslav Cihlář, Zbyněk Smolík, Stano Jarabica a Petr Černý.

NE 2.10 - OP dorostu FK Horažďovice "B" - So Mochtín  0:3 (0:0). Naši kluci nebyli kompletní, ale zvládli to. O své výhře rozhodli v samotném závěru utkání třemi goly, stále si drží pěkné 2.místo v tabulce. Branky : Milan Žiak, Martin Škoda, Jan More

T R E N I N K Y  mužů a dorostu v tomto týdnu budou v úterý, čtvrtek a pátek od 17,30 hod. !!!  Počítejte s tím !