Slunečný zářijový víkend 24. a 25.9.2011 přinesl fotbalistům i příznivcům Sokola Mochtín 3 vydřené body "A" týmu mužů, který i v devíti (!) porazil silné Štěnovice 2:1 ! Ke třem mistrovským bodům dokráčeli celkem pohodlně i dorostenci, dobře si vedla na turnaji v Bezděkově i naše mladší přípravka.

Bohužel, zklamali nás st. žáci, kteří odjeli do Dlouhé Vsi jen s 10 hráči, z toho byl jeden z přípravky ! Některé omluvy hráčů (popř.rodičů) jsou až zarážející, někteří se nedostavili i bez omluvy !  S výpraskem odjelo z Dl.Vsi i naše "B" dr. mužů, které mělo též problémy s hráčským kádrem.

24.9. - I.B tř. mužů  - So Mochtín - So Štěnovice  2:1 (1:0). Bojovný, kvalitní a dramatický zápas se šťastným koncem pro naše fotbalisty. Hosté byli hodně dobří, v 1.poločase to naznačili řadou pěkných akcí, ale v zakončení naštěstí selhali. Mochtín nezůstával nic dlužen a již ve 28.vedl 1:0 golem Jardy Cihláře, který z úhlu překonal golmana hostů. Stejný hráč pak v závěru poločasu mohl skore Mochtína navršit, ale nestalo se. Po změně stran bitva o mistrovské body pokračovala, bohužel v 54.min. musel hřiště opustit T.Babka a v 69.min. i P.Černý - oba byli vyloučeni po 2 ŽK ! Přesilovka hostů byla náročná pro naše hráče, kteří odvraceli jeden útok za druhým. V 83.min. ale utekl po pravé straně hřiště T.Dolejš, přesně nahrál na J.Kula a ten zavěsil - 2:0. Pro hosty to byl doslova šok, ale nic nevzdali. Závěrečný nápor jim přinesl snížení na 2:1, ale na víc v Mochtíně nedosáhli. Rozhodoval Tomáš Kovářík z Příšova, ŽK 7:4, ČK 2:0, sestava Mochtína : Rajtmajer, Šup, Dolejš Ji., Plánička, Babka, Dolejš T.,Černý, Kul (80. Švátora P.), Kašpar L. (75. Švátora Ji.), Schejbal (78.Jarabica), Cihlář,   branky : CIHLÁŘ Jaroslav, KUL Jan - po 1, 60 diváků

24.9. - OP mužů - Tatran Dl.Ves - So Mochtín "B"  7:0 (2:0). Domácí hráli ještě před půl rokem s naším áčkem I.B třídu a po sestupu dělají vše proto, aby se do ní vrátili. Náš tým odjel k zápasu opět bez brankáře /nakonec chytal útočník Zd. Novák !), ale i bez opory zadních řad, zraněného M.Bejvla a dalších hráčů. To se projevilo nakonec i na výsledku, hodně k tomu však dopomohlo zbytečné vyloučení našeho K.Tománka již ve 38.minutě po 2 ŽK ! I přes vysokou porážku odvedl náš tým (doplněný o řadu dorostenců) sympatický výkon, bohužel po další porážce v řadě naše béčko kleslo již na 10.příčku tabulky. Rozhodoval J.Abrahám ze Sušice, ŽK 2:3, ČK 0:1.

25.9. - OP dorostu - So Mochtín - So Hradešice  6:1 (2:0). Náš tým byl po celý zápas lepší, při větším nasazení by jistě uhrál i lepší výsledek. Trenér J.Pavlík ale dal šanci zahrát si celé lavičce. Rozhodčí M.Vasková, branky : M.Žiak - 2, M.Matoušek, L.Bláha, P.Kardoš, J.More - po 1

24.9. - OP st. žáků - Tatran Dl.Ves - So Mochtín 4:2 (3:0)  Domácí rozhodli v 1.poločase, kdy náš oslabený tým hrál zbytečně ustrašeně. Po přestávce byl i v deseti Mochtín lepší, bohužel, koncovka je stále slabinou. Branky : V.Pretzelmayer, Řeřicha

25.9. - OP - turnaj ml. přípravek v Bezděkově : Bezděkov - Mochtín 5:4, Mochtín - Bolešiny 4:4, Mochtín - Sušice "A" 6:6.

POZOR -  TRENINKY mužů a dorostu (společné) - změna !  V tomto novém týdnu budou treninky v Mochtíně již od 17,30 hodin a to v úterý a ve čtvrtek  !

Jen připomínám ml. a st. žákům, že v pondělí 26.9.2011 je od 17,00 hod. trenink florbalový na hřišti s umělým povrchem ! Vezměte s sebou správnou obuv a hole. Kdo nebude mít hůl, půjčíme mu ji. Jedná se o výběrový trenink pro družstvo, které pak pojede na krajský turnaj SPV do Chrástu (15.10.)