Ve středu 10.8.2011 bylo v Mochtíně odehráno plánované treninkové, přípravné utkání, ve kterém muži So Mochtín hostili dorostence SK Klatovy 1898. Již po úterním treninku bylo zřejmé, že řada našich hráčů bude z různých důvodů na středečním utkání chybět a tak trenér Kudláček byl nakonec rád, že mu přišlo 12 hráčů, z toho někteří přímo z práce. Tři navíc nebyli ani zdravotně v pořádku a tak je jen škoda, že nepřišli naši dorostenci, pro ktaré by byl tento přátelský duel dobrou přípravou.

Soupeř, vedený trenérskou dvojicí Pavel Podráský - Michal Frous, přijel naopak s 20 hráči, takže do druhého poločasu nastoupila nová jedenáctka klatovských mladíků. A nutno dodat, že jak v prvním poločase (hráli převážně staršíci), tak i v tom druhém ukázali hosté své kvality.

Sokol MOCHTÍN - SK KLATOVY 1898-dorost  4:1 (2:1).

První velkou šanci měli hosté ve 12.minutě, ale v zakončení jim to nevyšlo. Na druhé straně šel Mochtín do vedení po střele St. Jarabici, kterou hostující golman smolně pustil za svá záda. Na 2:0 zvyšoval ve 25.min. pro domácí hlavou Jan Potužník (jediný dorostenec v mochtínském týmu), který si naskočil na přesný centr Ji. Švátory. Ve 36.minutě se dočkali i hosté, kteří těžili z nedorozumění naší obrany, kapitán Jakub Lužný šel do samostatného úniku na brankáře a své solo proměnil střelou pod břevno - 2:1. Po změně stran se obraz hry něměnil, hrál se oboustraně otevřený fotbal se šancemi na obou stranách. V zakončení se ale dvakrát prosadil jen domácí J.Schejbal, tutovka L.Kašpara v úvodu II.poločasu skončila těsně vedle tyče. Rozhodoval ing. Jiří Dolejš, sestava Mochtína : Rajtmajer (od 46.min. golman hostí, kteří potřebovali dát šanci zahrát si všem svým 3 golmanům), P.Švátora, O.Šup, St. Jarabica, Ji.Švátora, T. Dolejš (46.Nováček), Křivánek, Novák, Kašpar, Schejbal, Potužník, branky : Jakub Schejbal 2, Jan Potužník - 1, Stanislav Jarabica - 1.

... v pátek 12.8.2011 se v rámci treninku odehraje v Mochtíně další přípravné utkání mužů

a to : Sokol MOCHTÍN - Sokol MRÁKOV. Začíná se v 18,00 hod. - sraz všech hráčů (dorostu i mužů "A" a "B") je již v 17,00 hodin !  Omluvy (jen z vážných důvodů) předem, po utkání bude provedena nominace hráčů na 1.mistrovský zápas našeho "B" týmu mužů, který zahajuje nový ročník OP mužů 2011/2012 doma v neděli od 17,00 hod. s Tatranem Velké Hydčice !