I Velikonoční neděle patřila fotbalu, hrálo se další mistrovské kolo. Dopoledne 24.4.2011 hrálo áčko mužů So Mochtín v Přešticích, kde po vyrovnaném průběhu zápasu nakonec zvítězili domácí 2:0, odpoledne pak béčko So Mochtín hrálo na domácím hřišti s Duklou Janovice. I tento duel byl naprosto vyrovnaný, nakonec ale dopadl lépe pro naší zálohu, která zvítězila 2:0.

..I.B tř. mužů  - TJ Přeštice "B" - Sokol Mochtín  2:0 (0:0). Naše mužstvo odolávalo prvních dvacet minut náporu domácích fotbalistů, kteří měli lepší pohyb, dobře kombinovali, vyhrávali osobní souboje a měli i jednu velkou šanci na skorování. Naštěstí, hlavička domácího útočníka skončila vedle naší branky. Mochtín pak postupně nejen srovnal hru, ale začal svého soupeře nečekaně herně i kondičně přehrávat. Naši hráči si vypracovali do poločasu tři golové šance, které bohužel zůstaly bez využití. Ve 28.minutě se dostal až před brankáře domácích náš mladíček (16 let) Jan Potužník, jeho střelu golman vyrazil, dorážku do prázdné branky ale Honzík nezvládl, trefil jen tyč přeštické branky ! O dvě minuty později se do střelecké šance dostal T.Babka, ale k překvapení všech, zkusil ještě nahrávat - špatně. Do golové šance se pak ve 37.minutě ještě dostal J.Kul, ale ani jeho střela v síti neskončila, těsně minula domácí branku. Po přestávce se domácí Přeštice nečekaně znovu dostaly do hry, Mochtín se soupeřem hrál vyrovnanou portii, ale do útočení se moc nedostával, prakticky ani jednou neohrozil branku soupeře. Nepomohlo ani střídání. Domácí se do šancí ze hry nedostávali, ale zápas tradičně rozhodli ze standartních situací. V 77.minutě po rohovém kopu hlavou míč usměrnil do sítě střídající Marek Brada (1:0), o pět minut později zahrávali domácí VPK, který opět hlavou usměrnil do mochtínské branky zkušený Václav Lecjaks - 2:0. Rozhodoval r. Rubáš z Domažlic, TD Vl. Pastyřík, ŽK 0:2, 100 diváků. Sestava Mochtína : Hromada Vl., Dolejš ji., Dolejš T. (75. Straka Ji.), Šup O., Švátora P., Kul J., Plánička Zd., Babka T., Jarabica St., Kašpar L., Potužník J. (65. Matoušek M.).

.. OP mužů - So Mochtín "B" - FK Dukla Janovice  2 : 0 (0:0). Hostující Dukla má na jaře 2011 výbornou formu, uhrála řadu bodů, porazila nečekaně několik silných soupeřů. I v Mochtíně předvedla solidní výkon, ale i naše záloha hrála dobře, držela se soupeřem krok. Šance na gol byly na obou stranách, brankáři obou týmů (domácí P.Rajtmajer i hostující K,Šnejdar) však drželi čisté konto až do samého závěru utkání. Tam ale začalo naše mužstvo soupeře přehrávat, dvakrát Zd. Nováka zázračně hostující golman vychytal, ale proti jeho přízemní střele v 75.minutě (přesně mu do uličky přihrával J.Křivánek) byl bezmocný - 1:0. Hosty gol hodně rozhodil, vzápětí vyrobil chybu jejich stoper Pa. Toman, míč mu sebral střídající R. Matula, postupoval s míčem sám na golmana, nezišťně však přihrál Zd. Novákovi a ten do prázdné branky jistil výhru Mochtína - 2:0 !  Rozhodoval Milan Hovorka z Klatov, ŽK 2:2, 70 diváků, branky : Zdeněk NOVÁK - 2, sestava : Rajtmajer P., Bejvl M., Kloupar M., Bláha L., Staněk P., Švátora Ji.,  Matoušek M. (80. Kubala P.), Dolejš Ji.st. (70. Matula R.), Křivánek J., Špindler V., Novák Zd.

TRENINKY  -  v tomto týdnu (muži, dorost - společné) - úterý a pátek od 18,00 hodin !