Sobotní derby I.B třídy mužů mezi Mochtínem a vedoucí Okulou Nýrsko skončilo výhrou Mochtína 1:0. Tři body těší, ale již méně fakt, že ve 27.minutě byl vážně zraněn Dáda Dvořák (prošlápnutý kotník) a na dlouhou dobu je vyřazen ze závodní činnosti. Druhým hráčem, který ze zápasu musel předčasně pro zranění kolena ostoupit byl Petr Švátora a ani u něj není start v dalších zápasech jistý. Navíc, v 58.minutě byl vyloučen náš Tomáš Babka (po 2 žlutých kartách), který své mužstvo hodně oslabil. Soupeř toho naštěstí nedokázal využít.

.. 2.4.2011 - I.B tř. mužů So MOCHTÍN - SKP O.NÝRSKO  1 : 0 (1:0). Okula vedla tabulku a do Mochtína přijela jako favorit. V derby zápase ale nepodala očekávaný výkon, citelně jí v sestavě chyběli vykartovaný Rubáš a zraněný Kájínek. Mochtínští fotbalisté podali znovu bojovný, kvalitní výkon, který nakonec korunovali cenným vítězstvím. Svým nasazením i herní dovedností přehrávali nečekaně svého soupeře, čekalo se jen na brankové vyjádření. To přišlo ve 32.minutě po ukázkově zahraném VPK Stanem Jarabicou. Míč z jeho rozehrávky v tísni vrátil před branku Okuly Jiří Dolejš, do zakončení si naběhl Zdeněk Plánička a dělovkou z malého vápna nekompromisně poslal Mochtín do vedení - 1:0. To však již hrálo naše mužstvo bez Dády Dvořáka, který byl s bolestivým zraněním (prošlápnutý kotník) odnesen do kabin a Mochtínu bude dlouho chybět. Vinu na tom nese i rozhodčí, který do této doby pouštěl neuvěřitelně tvrdé zákroky bez žlutého ocenění, až po uvedeném zranění úplně obrátil, začal rozdávat ŽK jak na běžícím pásu. Doplatil na to náš T.Babka (a tím i Mochtín), který v 58.minutě vyfasoval druhou ŽK a tím i červenou. V deseti se pak musel Mochtín přes půl hodiny  s vypětím sil bránit tlaku hostující Okuly, která naštěstí v koncovce byla naprosto bezzubá. Největší golovou šanci hostů "vyrobil" paradoxně náš St. Jarabica, který při odkopu šajtlí roztočil míč k vlastní brance tak smolně, že náš golman musel vytáhnout bravurní zákrok k tomu, aby Okula nevyrovnala našim vlastencem. Vše však dobře dopadlo. Hosté sice kopali v závěru utkání řadu volných i rohových kopů, vše však bylo ukvapené a nepřesné, naši hráči si těsnou výhru pohlídali.

Rozhodoval Vlastislav König z Města Touškov, ŹK 4:3, ČK 1:0 (Tomáš Babka), 80 diváků. Sestava Mochtína : Vl.Hromada, Ji.Dolejš, T.Dolejš, Pe. Švátora (78.O.Šup), Pa. Staněk, T.Babka (do 58.min.), J.Kul, Zd. Plánička, D.Dvořák (27. M.Matoušek - 88. M.Kloupar), St. Jarabica, J.Voráč (72. J.Potužník), branky : Zdeněk PKLÁNIČKA .

-x-x-x-x-

..v neděli 3.4.2011 hraje naše "B" mužstvo zápas OP mužů v Sušici. Jede se auty, spol. odjezd z KT od pošty ve 14,50, z Mochtína od hřiště v 15,00 hod.  Nominace byla upřesněna po sobotním zápase v Mochtíně, jen připomínám, že se má hrát na hřišti s umělým povrchem (vezměte správnou obuv !)

.. TRENINKY v příštím týdnu budou opět v úterý a pátek od 18,00 hodin !