V pátek 18.3.2011 odehráli naši muži (doplněni dorostenci) přípravný zápas na umělce v Sušici s německým celkem SVA Atzenzell-Sattelbogen, který je na Šumavě na soustředění. K zápasu odjelo 22 hráčů, takže v 1.poločase hrál tým postavený novým trenérem Vl.Kudláčkem, ve druhém pak nastoupili muži "B" doplněni šikovnými dorostenci So Mochtín. Zápas byl odehrán za mírného deště a splnil své poslání.

Počasí se výrazně zhoršilo, stále mírně prší a tak vůbec není jisté, zda se sobotní (19.3.), plánované zápasy ve Kdyni a v Mrákově budou hrát. Rozhodne se v sobotu dopoledne v 11,00 hod., kdy mi budou soupeři volat, zda máme k utkáním přijet, či ne ! Sledujte proto tento náš web, do 11,30 hod. zveřejním aktuelní stav a v případě, že se k utkáním pojede, tak i nominaci hráčů a pokyny k dopravě ! Předběžně uvádím, že by se jelo auty, spol. odjezd z Mochtína ve 12,55, z Klatov od pošty ve 13,05 hodin.

.. Sokol Mochtín - SVA Atzenzell-Sattelbogen   4 : 2 (4:1).  První šanci na gol měli hosté, ale nedali ji a tak přišel pro ně trest. V 10.minutě si na centr z rohového kopu naskočil Tomáš Babka a přesnou hlavičkou otevřel skore. Soupeř srovnal na 1:1 ve 30.minutě z VPK přesnou střelou přes zeď. Od té doby byl Mochtín lepší a vyjádřil to i golově. Ve 38.minutě odcentroval přesně míč J.Kul a ten hlavou poslal do sítě Milan Matoušek, stjený hráč si pak o tři minuty později naběhl na přesnou přihrávku P.Černého a zvýšil vedení Mochtína na 3:1. Nápor našich hráčů pokračoval, ale i němečtí hosté se několikráte, převážně po brejcích, dostávali do šancí. Gol do šatny na 4:1, který po přihrávce T.Dolejše zaznamenal opět Tomáš Babka, však jasně ukázal, že Mochtín je v poli i v koncovce lepší.  Po změně stran nastoupila za Mochtín další nová jedenáctka, složená z hráčů "B" týmu a dorostenců a dlouho držela se soupeřem krok. Šance na zvýšení skore měl převážně Petr Bláha (3), pěkně vystřelil i J.Křivánek, ale gol vsítili jen hosté. Běžela 63.minuta, kdy se opět z VPK (tentokráte kolem nedostatečně postavené zdi) hosté golově prosadili, snížili na konečných 4:2.  S přehledem rozhodoval utkání ing. Jiří Dolejš starší.

Zítra (v sobotu na Josefa - 19.3.) v 11,30 hod. sledujte tyto naše stránky, kde bude jasné sdělení, zda pojedeme k zápasům do Kdyně a Mrákova !!!