V sobotu 19.2.2011 odehráli muži So Mochtín druhý přípravný zápas, tentokráte na zasněženém hřišti v Hrádku u Sušice. Soupeřem jim byla Jiskra Bezdružice, která nabírá kondici při zimním soustředění na Šumavě. Bude jí potřebovat, usiluje o zpětný návrat do I.A třídy, po podzimu je zatím na výborném 1.místě tabulky I.B třídy, sk.C.

Sokol Mochtín - Jiskra Bezdružice  3 : 1 (1:1).

Večer v pátek před tímto zápasem trenovali naši muži na umělce v Mochtíně za ideálního počasí, ale přes noc opět napadl sníh a bylo otázkou, zda se bude plánovaný zápas vůbec hrát. Nakonec jsme se se soupřem domluvili, že ano a udělali jsme dobře. Terén byl sice hodně kluzký a na kombinaci hodně náročný, přesto zápas přinesl docela pěkný fotbal a také 4 branky.

Již ve 12.minutě se z VPk přesně trefil Jiří Dolejš, ale z vedení se Mochtín dlouho neradoval. Smolný kontakt Romana Trocha se soupeřem byl ve vápně a tak se kopala penalta. Tu proměnil hostující Sládek, srovnal na 1:1. Pak se hodně dlouhých minut hrál bojovný, vyrovnaný zápas, který na všechny aktery kladl vysoké kondiční nároky, goly však přišly až později. V 72. minutě poslal střílený centr před branku J.Voráč, hostující golman míč jen vyrazil, ale přímo k nohám Ji.Dolejše, který mu ho pohotově vrátil do sítě - 2:1. V samotném závěru hostům docházela síla (po náročném soustředění od úterka v Hlavňovicích !) i trpělivost. Za nesportovní řečnění kopal Mochtín v 80.minutě nepřímý volný kop a po jeho rozehrání se Ji. Dolejš znovu trefil kolem zdi přesně - svým hatrickem uzavřel skore na konečných 3:1.  Jiskra pak sice měla ještě velkou šanci na korigování výsledku, ale tvrdou střelu z úhlu k pravé tyči  náš golman Vlastík Hromada bravurně vytlačil na roh.

Rozhodoval ing. Jiří Dolejš starší, ŽK 0:2, branky : Jiří DOLEJŠ  3 - Milan Sládek 1. V našem týmu tentokráte chyběl Stano Jarabica (odjel na Slovensko), na jeho postu si s chutí zahrál L.Kašpar, ale i ostatní jeho spoluhráči hráli s nasazením a dobře, včetně dorostence Jana Potužníka, který v pátek přišel jako jediný (z dorostu) na trenink mužů a opět dostal šanci zahrát si za dospěláky.

Další treninkový cyklus našich mužů plánujeme v následném týdnu takto :

--středa 23.2. 2011 od 18,15 hod. sport. hala ZŠ Čapkova v Klatovech (sraz v 18,00 h.)

--čtvrtek 24.2. - od 18,00 hod. trenink venku v Mochtíně od 18,00 hod. (sraz do 17,50)

--pátek 25.2. -  od 18,00 hod. opět trenink v Mochtíně od 18,00 hod.

-- sobota 26.2. - od 10,00 hod. opět trenink v Mochtíně  (obuv na umělku vždy s sebou !), po skončení treninku se pak nominovaní hráči  budou účastnit společného oběda a po něm bude odjezd auty do Postřekova, kde Mochtín odehraje od 14,00 hod. další přípravný zápas, tentokráte s dalším účastníkem I.B třídy TATRANEM CHODOV.

Věříme, že tohoto menšího domácího soustředění se zúčastní co největší počet hráčů - dr. mužů "A" i "B" i dorostenci !!! Případné omluvy na plánovaný sobotní zápas včas (trenérovi, popř. K.Šotovi), aby mohla být zajištěna směrodatná nominace.