V neděli 6.února 2011 uspořádala TJ Sokol Mochtín "Zimní turnaj mladších a starších žáků v halové kopané". I tato akce, které se zúčastnilo deset týmů z okresů Domažlice a Klatovy, proběhla v rámci oslav 100.výročí TJ So Mochtín a 40.výročí fotbalu v Mochtíně a měla pěknou sportovní úroveň.

Turnaj, který se hrál ve sportovní hale ZŠ Čapkova v Klatovech, byl odehrán systémem každý s každým. Poháry a zlaté pamětní medaile si z něj za vítězství odvezli domů mladší žáci SK Kdyně 1920 a starší žáci pořádající TJ Sokol Mochtín.

V kategorii mladších žáků patřili k favoritům mladí fotbalisté TJ Sušice, SK kdyně a domácí TJ Sokol Mochtín. Souboj o prvenství se nakonec zúžil na souboj Kdyně - Mochtín, když sušičtí mladíci nečekaně prohráli s Koutem na Šumavě těsně 0:1. Kdyně nakonec vzájemný zápas s Mochtínem dotáhla do vítězného konce, "zlatým" golem Vojtěcha Bendy vyhrála 1:0 a tím i celý turnaj. Z výhry neměli radost jen hráči Kdyně, ale i jejich trenér Bohumil Hranáč a vedoucí Josef Havel, ale také početná skupina fanoušků.

Konečná tabulka mladších žáků : 1. SK Kdyně 1920  3:0 8 bodů, 2. Sokol Mochtín  3:1 7 bodů, 3. TJ Sušice 1:1 5 bodů, 4. SK Staňkov 1:2 4 body, 5. Sokol Kot na Šumavě 1:5 3 body.

Nejlepší hráči této kategorie : brankař : Matěj Kapusta - Mochtín, obránce: Tomáš Vichr - Sušice, útočník: - Vojtěch Benda - Kdyně, střelec - Viliam Pretzelmayer (2) - Mochtín, nejlepší hráč turnaje: Martin Trumpeš - Kdyně, nejlepší hráčka turnaje : Aneta Pretzelmayerová - Mochtín. Nejmladším účastníkem turnaje byl Vojtěch Petrželka, ještě ne devítiletý hráč SK Kdyně, nejrychlejší gol turnaje vsítil již v 10 sekundě utkání Kristian Soukup ze Staňkova.

V kategorii starších žáků se mezi favority na vítězství nejvíce počítalo s divizním týmem TJ Sušice, ale dopadlo to nakonec úplně jinak. Sušičtí žáci, svěřenci trenéra Pavla Hubáčka, sice předváděli kvalitní fotbal, ale nečekaná prohra 0:1 s Mrákovem je odsunula až na 4.místo. Nejvyrovnanější výkony podávali domácí fotbalisté Sokola Mochtín, svěřenci trenéra Stanislava Bejvla. kteří nakonec turnaj zaslouženě vyhráli. Překvapením byly Nalžovské Hory, které uhrály 6 bodů, které jim zajistily 3.příčku a tím i bronzové medaile.

Konečná tabulka této kategorie : 1. Sokol Mochtín 9:1 8 bodů, 2.Sokol Mrákov 2:4  7 bodů, 3.Sokol Nalžovské Hory 2:0 6 bodů, 4. TJ Sušice 5:2 5 bodů, 5. SK Staňkov 0:11 0 bodů.

Nejlepší hráči této kategorie :brankař : Zdeněk Říha - Nalžovské Hory, obránce: Mirek Zajíc - Mochtín, útočník: Ondřej Polák - Mrákov, střelec: Jakub Bejvl (3) - Mochtín, nejlepší hráč turnaje: Jiří Sedláček - Sušice

Poděkování si při závěrečném vyhlašování výsledků a předávání cen vysloužili všichni účastníci turnaje a to za předvedené výkony a za hru v duchu far play, ale také mochtínští pořadatelé, za hladký průběh celé akce.

Osobně děkuji všem trenérům a vedoucím zúčastněných mužstev za vzorové vedení svých svěřenců, i všem svým spolupracovníkům (P.Kardoš, J.Pavlík, J.Šafránek, St. Bejvl, K.Pavlík, T.Kapusta, J.Zajícová, Š. Kapustová), kteří mi pomáhali.

Karel Šot