silvestr2011V neděli 2.ledna 2011 se sešli fotbalisté TJ So Mochtín a jejich kamarádi, aby společně odstartovali pohybem jubilejní rok 2011 !  V něm totiž naši fotbalisté slaví 40.výročí svého založení a naše Tělovýchovná jednota Sokol Mochtín dokonce neuvěřitelných 100. let od svého vzniku !!!

Uvedená jubilea budou mochtínští sportovci slavit celoročně, první akcí byl tradiční turnaj v halové kopané mužů a dorostu. který se hrál, také tradičně, v hale ZŠ Čapkova v Klatovech. Do bojů "O putovní pohár TJ So Mochtín" se přihlásilo 8 týmů složených z mochtínských hráčů a jejich kamarádů. Začínalo se ve skupinách, pak o konečné umístění. Celkem bylo odehráno 18 kvalitních zápasů, ve kterých padlo 44 branek !

"A" skupinu vyhrál se 7 body a skorem 4:1 favorizovaný 1.FC kde jsme mohli bejt a to nečekaně před mochtínským dorostem, který získal 4 body a ze druhého místa též postupoval do semifinále. Ve vyrovnané skupině patřilo nakonec 3.místo týmu PS Křeč, 4. pak SK děti. Výsledky : Dorost - Křeč 1:0, SK děti - 1.FC 0:0, Křeč - 1.FC 0:1, Dorost - SK děti 0:0, SK děti - Křeč 1:3, 1.FC - Dorost 3:1. Pořadí : 1.1.FC 4:1 7bodů, 2. MKK dorost 2:3  4 b., 3.PS Křeč 3:3  3 b., 4.SK děti 1:3 2 body.

"B" skupinu vyhrálo nečekaně BIDLO, druhé, postupové místo do semifinále si zajistil tým NULY až v posledním zápase skupiny, kdy porazil 6:1 tým TRENÉŘI a na skore odsunul na 3.místo hodně silné družstvo AC Lhůty. Výsledky : Trenéři - Bidlo 0:0, AC Lhůta - Nuly 0:0, Bidlo - Nuly 5:0 (nejpřekvapivější výsledek turnaje!), Trenéři - AC Lhůta  1:2, AC Lhůta - Bidlo 0:1, Nuly - Trenéři 6:1. Pořadí : 1. Bidlo 6:0 7 bodů, 2.Nuly 6:6 4 b., 3.AC Lhůta 2:2 4 b., 4.Trenéři 2:8 1 bod.

1. semifinále - 1.FC - NULY  0:1 (v prodloužení, branka Kotáb), 2. semifinále - Bidlo - Dorost 2:1 (branky Voráč, Sysel - Potužník), o 7.-8.místo - SK děti - Trenéři 0:3 (branky Böhm, J.Bejvl, Faltín), o 5.-6.místo - PS Křeč - AC Lhůta 1:1 (branky Šafránek - P.Cihlář), na p.kopy 2:3, o 3.-4.místo - 1.FC - Dorost 6:1 (branky König 5, vlastní - M.Matoušek, FINÁLE o 1.-2.místo - Nuly - Bidlo 1:1 (branky Kotáb - Hromada), na p.kopy 3:2.

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE : 1. NULY, 2. BIDLO, 3. 1.FC KDE JSME MOHLI BEJT, 4. MKK DOROST, 5. AC LHUTA, 6. PS KŘEČ, 7.TRENÉŘI, 8. SK DĚTI

Na závěr akce proběhlo tradiční vyhlášení výsledků, ale také poděkování hráčům, trenérům a funkcionářům So Mochtín za pěkné výkony a obětavou práci v roce 2010, včetně  představení a ocenění nejlepších sportovců TJ Sokol Mochtín právě uplynulého roku 2010.

Nejlepším sportovcem So Mochtín r.2010 byl vyhlášen ing. JIŘÍ DOLEJŠ, opora fotbalového "A" týmu mužů So Mochtín,  stejného titulu v kategorii dorostu získal Jiří FLODR , stejně tak jako v kategorii žáků starších, kde byl nejlepším zvolen talentovaný Zbyněk SMOLÍK.

S přáním všeho dobrého, byl první turnaj v jubilejním roce 2011 zakončen.