floorball10

V sobotu 23.10.2010 obhájili naši mladí florbalisté titul "Přeborníka Plzeňského kraje" odborů Sport pro všechny v malém florbale žáků ! Finalový turnaj se konal v Klatovech, v tělocvičně Masarykovy ZŠ, náš odbor SPV TJ Sokol Mochtín zde měl zastoupení v podobě dvou družstev !

"A" tým Sokola Mochtín, vedený kapitánem Zbyňkem Smolíkem, absolvoval celý turnaj bez porážky a zaslouženě vybojoval zlaté medaile !  V úvodním utkání porazil Union Plzeň 4:3, následně Slovan Janov 6:0, Tlučnou 4:0, Mochtín "B" 6:3 a Postřekov (po dramatickém průběhu, kdy Mochtín prohrával již 1:3 !) 4:3 !  Zlaté medaile si domů odvezli : Zbyněk Smolík, Viliam Pretzelmayer, Pavel Harmady, David Burian, Petr Toman, Jakub Bejvl, Josef Matějka, Jan Žiak, vedoucí mužstva Karel Šot.  Nejlepším střelcem tohoto krajského finále byl náš kapitán Zbyněk Smolík, autor 12 branek, i Pavel Harmady s 6 zásahy patřil k nejlepším kanonýrům.K úspěchu našim klukům blahopřejeme, děkujeme za vzornou reprezentaci !

"B" tým Sokola Mochtín byl složen z mladších hráčů, kteří sbírají zkušenosti pro další roky své sportovní kariéry. Čtyři jejich soupeři byli nad jejich umění, dokázali však porazit Slovan Janov 6:0 a to byla velká sláva ! Tým vedl jako kapitán Jaroslav Pretzelmayer, který byl také nejlepším střelcem mužstva s 5 goly, kvalitní výkon zde podala i jeho sestra Aneta, která se jako jediná dívka na turnaji mezi kluky vůbec neztratila. Mezi nejšikovnější ale zde patřil Pavel Lorenc, menší vzrůstem, ale velký výkonem.

Konečná tabulka turnaje : 1. TJ Sokol Mochtín "A"        24:9   10 bodů

2. ADPV TJ Tlučná                  16:8     8