Fotbalisté - muži TJ Sokol Mochtín měli své zápasy souběžně - v sobotu 18.9.2010. Více se věřilo áčku, které doma hostilo Přeštice B, do Janovic totiž béčko odjíždělo bez golmana a ne v úplné sestavě. Nakonec ale vše dopadlo šťastněji pro muže "B" So Mochtín, kteří přivezli z Janovic všechny 3 body ! Áčko doma nepodalo očekávaný výkon, smolně prohrálo 0:1.

..18.9. - I.B třída mužů - So MOCHTÍN - TJ PŘEŠTICE "B"  0:1 (0:0) . Již od 1.minuty bylo vidět, že soupeř z Přeštic nepřijel do Mochtína prodat svoji kůži lacino. Hrál výborně v obraně, měl rychlý přechod do ofenzivy a výborného útočníka Martina Hohlbergera, který měnil místa, byl rychlý a nebezpečný, našim obráncům doslova motal hlavu. Náš tým se snažil o nátlakovou hru, měl po celé utkání územní převahu, ale do zakončení se naši hráči dostávali jen zřídka. A když již byla šance ohrozit branku soupeře z VPK, tak ani z toho to několikráte nevyšlo. Soupeř navíc brzo poznal kdo je pro něj nebezpečný a tak Ji. Čeleda dostal pořádně nakopáno, i další souboje byly na hranici únosnosti. Mladý arbitr V.Pecl se snažil nekouskovat hru, pouštěl ji, někdy to byla pořádná holomajzna, fotbal však trpěl! Pak začal rozdávat karty, byl z toho doslova karetní festival (12 žlutých a 3 červené) ! Ve 43. min. byl vyloučen zkušený Brada, ale i v 10 soupeř držel čisté konto ! V 65.min se nechal zbytečně vyloučit náš J.Křivánek, hrálo se 10 na 10.  V 70.minutě se dostal do velké šance náš J.Kůl, byl faulován, ale penaltu rozhodčí nezapískal. Na druhé straně se v 75.minutě dostal do úniku již zmiňovaný M. Hohlberger, který přízemní střelou mezi nohy stopera J.Dolejše se trefil přesně k tyči - 0:1. Smolný okamžik, který byl nakonec rozhodující. Mochtín pak vyvinul velký tlak, chtěl vyrovnat. Bohužel, zkušení hráči soupeře si v obraně počínali s přehledem, do vážnějšího zakončení naše hráče nepustili. Od 80.minuty Mochtín dokonce dohrával o 9, bez V.Špindlera, který byl také po 2ŽK vyloučen, naděje alespoň na 1 bod zhasla defeinitivně. Rozhodoval Václav Pecl, TD Zdeněk Bartošek - oba z Plzně, ŽK 5:7, ČK 2:1, 50 diváků. Sestava : Hromada Vl., Dolejš Ji., Šup O., Švátora P., Špindler V., Novák Zd. (46. Dolejš T.), Křivánek J., Voráč J. (83. Jarabica St.), Čeleda Ji., Dvořák D., Kul J.,

.. 18.9. - OP mužů - FK JANOVICE - So MOCHTÍN "B"  0:3 (0:2), k zápasu se nedostavil nominovaný golman P.Kardoš,ani jeho kamarád M.Matoušek (!!!), takže nastala komplikace, kterou trenér J.Kolárik musel vyřešit. Poslal do branky dorostence (hráče) M.Kloupara, který nic nezkazil, naopak - podržel ! Do sestavy zařadil všechny muže a postupně i všechny pozvané dorostence, kteří již měli v nohách dopolední zápas. Výsledek ve prospěch Mochtína ovlivnil rychlý gol Pavla Zoubka (již v 7.minutě), který šikovně přehodil domácího golmana - 0:1. A když se v 19.minutě prosadil golově i Petr Černý, vypadalo to nadějně. Domácí měli pak daleko více ze hry, snažili se často zakončovat, měli i šance. Dvakrát měli samostatný nájezd na golmana (jednou ho trefili, 1x vedle), 3x hlavičkovali z dobrých pozic mimo branku. Definitivní KO přišlo pro Janovice v 57.minutě. Špatnou rozehrávku golmana zachytil Luboš Kašpar, který ho zkušeně obešel a skoroval do prázdné branky - 0:3 ! I za tohoto stavu se bylo na co dívat. Domácí měli navrch, ale bez přesného zakončení, na druhé straně se do šancí dostali i naši P.Černý a J.Pavlík, skore se však již neměnilo. Rozhodčí Vl. Pastyřík z Přeštic, ŽK 2:1,70 diváků sestava : M.Kloupar, P.Kubala (67.L.Bláha), M. Bejvl, P. Staněk, A. Hrudička, L.Kašpar, K.Tománek, P.Černý, JI.Dolejš st., V.Nováček (78.J.Pavlík), P.Zoubek (42.Ji.Flodr), branky : Pavel ZOUBEK, Petr ČERNÝ, Lubomír KAŠPAR - po 1

TRENINKY  m u ž ů   budou tento týden již od 17,30 hod. a to v úterý a čtvrtek !!!