Mochtínští fotbalisté zakončili mistrovskou sezonu 2009/2010 pohodově. O víkendu 19.-20.6.2010 odehráli doma na podmáčeném hřišti 4 zápasy a  ve všech zvítězili ! Uhráli 12 bodů a skore 20:7.

Na výborném skore se nejvíce podíleli naši dorostenci, kteří porazili Žichovice 9:0, když 4 branky vsítil Milan MATOUŠEK, 2 přidal Jan MORE, po brance Žiak,Kuželík a Flodr. Nepřijel rozhodčí, utkání odřídil Jar. Pavlík.

Výborně si vedli v neděli dopoledne i naši žáci. V souboji s druhým Měčínem vyhráli 4:2, když všechny 4 goly vsítil Zbyněk SMOLÍK ! Po skončeném utkání, které odřídil K.Šot, převzali naši kluci zlaté medaile za 1.místo v okresním přeboru ! Za OFS Klatovy je předával p. Václav Zahrdník, fotodokumentaci z utkání i z následného předávání pořizoval p. M.Sedlmaier, sekretář OFS. Našim ž á k ů m  blahopřejeme k titulu Přeborníka okresu, to samé i trenéru St. Bejvlovi, který je k titulu přivedl již podruhé !

..- 19.6. - I.B tř. mužů So MOCHTÍN - Ta DLOUHÁ VES  4:3 (3:2) Ani v závěrečném utkání sezony naše áčko nezaváhalo. Po velmi dobrém výkonu vyhrálo zaslouženě a nakonec v tabulce obsazuje 7.místo se skorem 43:41 a ziskem 37 bodů !  Po šancích Nováka a Tykala se golově prosadil jako první Zdeněk Plánička (8.min.), na 1:1 brzo nato srovnal za hosty Frýda. Mochtín byl aktivnější, vypracovával si pěkné šance, hosté byli nebezpeční v brejcích. Ve 27.minutě se přesně hlavou trefil Ji.Dolejš, stejný hráč pak z penalty zvyšoval na 3:1 pro Mochtín. Škoda jen, že slibný náskok v závěru poločasu upravil znovu Frýda na 3:2. I po přestávce bylo naše mužstvo lepší, mělo převahu i šance. Jednu z nich proměnil v gol zblíska dorážkou Zd. Novák (4:2), ale konečné slovo měli opět hosté, za které v 75.minutě upravoval z penalty D.Rovňan. Rozhodčí Brůha ze Sušice, ŽK 1:2, 70 diváků. Sestava : Rajtmajer, Špindler, Švátora P., Dolejš Ji., Jarabica , Babka, Plánička, Kašpar (46.Sysel), Novák (82.Kubala), Tykal, Čeleda, branky : DOLEJŠ Jiří 2, PLÁNIČKA Zdeněk, NOVÁK Zdeněk po 1.

.. Ne 20.6. - OP mužů - So MOCHTÍN "B" - Ch. CHANOVICE "B"  3:2 (1:1), Soupeř šel do vedení ve 13.minutě Kláskem, který těžil z chyby našeho stopera J.Křivánka. I tento zápas se hrá útočně, pro diváka, bylo se na co dívat. Ve 37.minutě srovnával angličanem (levačkou) K.Tománek a po přestávce přišly dvě golové trefy P.Černého (v 66. a 86.min.), které prakticky rozhodly o výhře našeho béčka. Soupeř dohrával o deseti, přesto se mu ale v samotném závěru podařilo snížit na konečných 3:2 nevídanou střelou ze 40 m do šibenice ! Rozhodčí Hovorka, ŽK 1:7, ČK 0:1, 40 diváků. Sestava : Tomaka, Křivánek (46.Kolárik L.), Bejvl, Švátora Ji., Staněk, Dolejš Ji.st. (Nováček V.), Voráč (80. Hromada), Sysel, Tománek, Černý, Zoubek (46.Matoušek M.), branky : ČERNÝ Petr 2, TOMÁNEK Karel 1. Naše béčko nakonec obsadilo v tabulce OP (14.účastníků) 8.místo se 33 body a skorem 51:57.  Blahopřejeme !

V sobotu 19.6.2010 proběhla po skončeném utkání I.B třídy  d o k o p n á  mužů. Povedla se. Bylo hodně zábavy i o čem si povídat. Trenér Skala připravil písemný návrh letní přípravy, který každý hráč obdržel. Zajímavostí je, že plných 14 dní budou treninky probíhat individuelně a bude na každém hráči, aby se poctivě připravoval. Pak bude následovat první společný trenink na kole  (trasa 40-50 km) , no a pak přijde i zápasová příprava. Vše ještě přesně zveřejním na těchto našich webových stránkách !

Hráčům všech družstev, vedení mužstev, trenérům i fanouškům So Mochtín patří upřímné poděkování za pěknou fotbalovou sezonou !   Přeji krásné prázdniny i dovolenou a brzo opět na viděnou !