V sobotu 12.6.2010 se našim fotbalistům nedařilo. V M.Boru prohráli dopoledne naši dorostenci 0:2, odpoledne pak naše "B" dr. mužů prohrálo v Žihobcích vysoko 1:5.

V neděli 13.6. tomu bylo naopak. Doma vyhráli naši žáci So Mochtín 2:1 nad Ch. Chanovice a bez ohledu na poslední zápas, který hrají doma příští týden s Měčínem, si již nyní zajistili titul PŘEBORNÍKA okresu Klatovy pro rok 2009/2010. Blahopřejeme ! Blahopřání si ale zaslouží i naši muži "A", kteří pokračovali ve vítězném tažení. Vyhráli v Klatovech nad silně posíleným béčkem 3:2 a definitivně se markantně vzdálili příčkám, ze kterých se bude z I.B třídy sestupovat.

..OP dorost - So M.Bor - So Mochtín  2:0 (2:0). Vyrovnané utkání rozhodla lepší koncovka domácích hráčů. Rozhodčí Mácal, ČK 2:1(z našeho družstva J.Voráč, který byl nominován na odpolední zápasy mužů B i A, start za dorost měl zakázaný !)

..OP mužů - TJ Žihobce - So Mochtín "B"  5:1 (3:0). Naše béčko muselo na poslední chvíli povolat do sestavy opět 2 dorostence (měli již zápas v nohou), protože se k odjezdu na zápas nedostavili nominovaní O.Šup, R.Tomaka a dopoledne vyloučený J.Voráč. Na hřišti to bylo zná. Krok drželi naši fotbalisté se soupeřem jen půl hodiny, pak přišla tříminutovka domácích, ve které vstřelili 3 goly a bylo po zápase. Žihobce byly lepší i po přestávce, naštěstí přidaly jen dva goly. Až v závěru zápasu se prosadil i Mochtín, čestný gol z VPK zaznamenal J.Křivánek.Rozhodčí Koura, 50 diváků. Sestava Mochtína : Rajtmajer P., Švátora Ji., Křivánek J., Sysel P., Staněk P., Kloupar M.(75. Kolárik J.), Zoubek P. (46.Pavlík J.), Černý, Nováček, Petrů (46.Potužník J.), Dolejš Ji.st., branka : Křivánek Josef

..OP žáků - So Mochtín - Ch.Chanovice  2:1 (0:1). Hosté překvapili kvalitním výkonem, našim hráčům se naopak nedařilo, chybělo jim nasazení, bojovnost i zakončení. "Trápil se" Zbyněk Smolík, který pokulhával, i další hráči, kteří vždy patří k oporám (Malenka, Rajtmajer, Žiak i další) nehráli dobře. Soupeř toho využil a vedl 1:0. Po přestávce naštěstí po př. Smolíka srovnal J.Bejvl, který v dramatickém závěru dal i vítězný gol. Šance měli i hosté, jednu neproměnili, ze druhé dali gol, ale ten jim následně pro ofasjd rozhodčí neuznal. Výhrou si Mochtín zajistil TITUL PŘEBORNÍKA OKRESU - Blahopřejeme !

I.B třída mužů - TJ Klatovy "B" - So Mochtín  2:3 (2:2). Domácí nastoupili s pěti hráči "A" týmu v základu a na jejich hře to bylo znát. Již ve 4.minutě otevřel skore střelou z 25 m nejšikovnější klatovák Tomáš György (1:0) a za další 4 minuty mohlo být hotovo. St. Jarabica zastavil soupeře na hranici faulu ve vápně, penalta z toho naštěstí nebyla. Pak přišlo na druhé straně ke kurióznímu vyrovnání na 1:1. Domácí stoper Krauz odkopnul míč tak razantně, že se od zad našeho Zd. Pláničky vrátil obloukem až za záda brankáře Hermana. Pak měli znovu velké dvě šance domácí hráči, ale náš golman Vl.Hromada byl vždy na místě, podržel svůj tým. Postupem času se do šancí začali dostávat i naši hráči a ve 38.minutě přišla nevídaná střela M.Tykala ze 30 m, která poslala Mochtín do vedení 2:1. Dělovku Ji. Čeledy ze 40 m z VPK vyrazil s námahou domácí golman na roh. Jirka sklidil velký potlesk za odvahu i provedení. I po přestávce pokračoval zajímavý fotbal, bohatý na šance i na goly, který se musel divákům líbit. V úvodu druhé části byli lepší domácí, pronikali k naší brance hlavně po pravé straně, kopali i několik rohových kopů, ale bez golového zakončení. Naše obrana v čele s bezchybným stoperem Jiřím Dolejšem přežila nápor Klatov, postupem času bylo rušno i na druhé straně. Hlavně rychlonohý Ji. Čeleda dělal domácí obraně starosti, stejně tak i důrazný Zd. Plánička. Golově se nakonec ale prosadil znovu M.Tykal, který si obhodil dva domácí obránce a poradil si i s golmanem. Stejný hráč pak měl v samotném závěru utkání ještě jednu 100% tutovku, ale unáhlenou střelou (místo nezištné přihrávky dvěma volným spoluhráčům) přestřelil. Závěr byl hodně nervozní, hlavně ze strany domácích hráčů. Padlo několik zbytečných žlutých karet (na obou stranách), u domácích navíc i 1 červená (Veselka). Mochtín se výhrou posunul v tabulce hodně dopředu a v posledním kole doma s Dl.Vsí si může postavení v tabulce jěště vylepšit. Rozhodčí Lukáš Langmajer z Přeštic, 100 diváků, nechyběla ani početná skupina mochtínských fandů ! Sestava Mochtína : Hromada Vl., Jarabica St., Dolejš Ji., Špindler V., Švátora P., Podráský Ji., Plánička Zd. (78.Matoušek M..), Kašpar L., Novák Zd. (60. Bejvl M.), Čeleda Ji., Tykal M.(83. Flodr Ji.ml.). Branky : TYKAL Martin - 2, PLÁNIČKA Zdeněk - 1.