S velkými nadějemi vzhlíželi fanoušci Sokola Mochtín k víkendu 17.-18.4.2010. Očekávali konečně plný bodový zisk našich mužů doma i venku. Áčko doma hostilo v sobotu Hradešice, kterým se na jaře také nedaří, béčko zajíždělo v neděli do Veřechova, který je v OP poslední. Mistrovské body ale získalo jen naše  béčko mužů, které si ve Veřechově s chutí zastřílelo - vyhrálo 6:0 ! Bohužel, áčko se doma trápilo, všechny 3 mistrovské body se odvezly Hradešice. V sobotním předzápase prohrál doma náš dorost s Plánicí 2:3. Kuriozitou je, že všechny tři goly hostů zaznamenal náš hráč Sokola Mochtín Martin Pytel, který v Plánici hostuje !

..17.4. - I.B tř. mužů So MOCHTÍN - So HRADEŠICE  1 : 2 (0:1). Hodně důležitý zápas pro oba týmy zvládli v Mochtíně lépe hosté z Hradešic. Našemu mužstvu se v tomto utkání vůbec nedařilo. Soupeř hrál s daleko větším nasazením,byl důraznější v soubojích, přehrával náš tým ve všech řadách, vypracoval si i řadu výborných golových příležitostí. Naštěstí pro Mochtín, v koncovce  byli hosté dost zbrklí, zbytek šancí pak pochytal náš golman Vl.Hromada. Proti dorážce neobsazeného Frančíka z 18.minuty i proti zakončení Kotiše v 52.minutě však byl bezmocný - hosté vedli již 2:0. Naši hráči se snažili o zvrat, jistá obrana Hradešice jim však mnoho nedovolila. Až v samotném závěru se golově prosadil náš Martin Tykal, korigoval výsledek na 1:2. Tři hodně důležité body však získali hosté, Mochtín si porážkou hodně zkomplikoval situaci, ještě více se propadl k sestupovým příčkám. Nic však není ztraceno, musí se  bojovat dál !

Rozhodovala trojice rozhodčích J.Krauz, V.Duda, R.Hnojský, ŽK 2:3, ČK 1:0 (P.Švátora),100 diváků, branky : TYKAL Martin - 1, sestava : Hromada, Šup, Jarabica, Švátora P., Podráský, Dolejš T., Špindler (70.Sysel), Dolejš Ji., Babka, Plánička (73.Voráč), Tykal.

..18.4. -OP mužů So VEŘECHOV - So MOCHTÍN "B"   0 : 6 (0:4). Se sestavou byly tradičně potíže, ale nakonec pomohli někteří kluci z áčka a znovu tři dorostenci. Domácí začali z hurta, ale dlouho jim to nevydrželo. Naše mužstvo totiž 1.poločas zvládlo bravurně herně i v zakončení, vedlo již 4:0 a to navíc rozhodčí odvolal ještě jeden gol, který před tím uznal. Ve druhé části hry se Mochtín již tolik do útočení nehrnul, přesto si výsledek ještě vylepšil. Goly již dávali jen novicové v mužstvu - golman Vlastík Hromada levačkou z úhle a pak ještě i střídající mladíček Michal Kloupar upravoval na konečných 0:6. Radost z pěkného výkonu i ze tří mistrovských bodů kazí jen fakt, že byl vážně (již ve 27.minutě)zraněn soupeřem Tomáš Dolejš (výron v kotníku), který nedohrál a asi delší dobu hrát nebude moci. Škoda. Rozhodoval R.Brůha ze Sušice, branky : Černý Petr - 2, Křivánek Josef, Nováček Václav, Hromada Vlastimil, Kloupar Michal, sestava : Tomaka, Staněk, Křivánek, Pavlík, Dolejš Ji.ml., Bláha L., Dolejš Ji.st. (72.Vizinger P.), Dolejš T. (27.Hromada - 80.Kolárik J.), Kolárik L., Černý, Nováček (60.Kloupar),

TRENINKY mužů : stále pokračují v úterý a pátek od 18,00 hod.