V sobotu 31.10.2009 získali muži "B" Sokola Mochtín 3 veledůležité mistrovské body do tabulky okresního fotbalového přeboru. Dokázali po kolektivním výkonu zvítězit v Dešenicích 4:1 !  Pomohli mu k tomu svými výkony i dva dorostenci - Milan Matoušek a poprvé v životě také teprve 15 letý Lukáš Bláha.

TJ START DEŠENICE - TJ SOKOL MOCHTÍN "B"   1 : 4 (0:2). Souboj mužstev (o 6 bodů), která potřebují body jako sůl k záchraně se tentokráte odehrál v režiji našeho mužstva. Tomu se dařilo herně i střelecky, body si zasloužilo. U domácích nejvíce tradičně "zlobil" Michal Poupa, ale neprosadil se. Zařídil a pak i proměnil pokutový kop, snižoval na 1:3.  Mochtín šel do vedení ve 25.minutě, kdy po levé straně utekl Ji.Švátora a z jeho centru hlavou V.Nováček otevřel skore - 0:1. Pak přišla individuelní akce L.Kolárika, který ve 35.minutě zvyšoval na 2:0 pro Mochtín. Brzo po přestávce utekl domácím obráncům mladík M.Matoušek, obstřelil brankaře - zvýšil vedení Mochtína na 3:0 ! Nadějný stav trval do 70.minuty, kdy z přísně nařízené penalty snižoval za domácí Start Michal Poupa. Na jeho branku ale jeho spoluhráči nenavázali, i když šance na goly také měli. Byl to naopak náš tým, který deset minut před koncem utkání znovu skoroval. Akci založili mladíci - dorostenci Lukáš Bláha a Milan Matoušek, ten přihrál před branku a pro L. Nového nebyl problém míč dorazit do sítě - 1:4. Rozhodovala trojice rozhodčích -J.Abrahám, Veverka, Hovorka.

Sestava Mochtína : R.Tomaka, Ji.Švátora, J. Křivánek, V.Špindler (46.P.Sysel), M.Břečka, Ji.Dolejš st.(65. L.Bláha), L.Kolárik, L.Nový, P.Černý, V.Nováček (80. P.Bláha), M.Matoušek, branky  : NOVÁČEK Václav, KOLÁRIK Lukáš, MATOUŠEK Milan, NOVÝ Luboš  -  po 1.

      Tak moc  blahopřejeme a držíme palce áčku mužů, aby podobným způsobem zítra (v neděli 1.11.09 od 14,00 hod.) zvládlo doma i zápas I.B třídy s LOSINOU  !
Přidat komentář