Ani výměna hřiště našim fotbalistům nepomohla k výhře. Utkání Mochtín - Pačejov se totiž muselo pro nezpůsobilý terén v Mochtíně přesunout do V.Hydčic, kde naši fotbalisté podlehli So Pačejov 1:2.

..I.B třída mužů - 18.10.09 MOCHTÍN - PAČEJOV  1:2 (1:0)  Deštivé počasí hydčické hřiště vůbec netrápí, je stále suché. A tak oba soupeři mohli bojovat o další mistrovské body na kvalitním terénu. Soupeř začal aktivně, ale postupem času začali mít více ze hry i šancí naši hráči. Hlavně pěkná akce ze 30.minuty zakončená střelou-nestřelou Ji.Podráského volala po golovém zakončení. Dobře hráli oba naši útočníci Zd.Novák a M.Tykal, bohužel, střelba chyběla. Ve 34.minutě se právě Zd. Novák proháčkoval ve velkém vápně přes dva hráče hostů, byl skopnut, ale penalta se nekonala - rozhodčí zapoměl zapískat. Golu se fanoušci dočkali až těsně před přestávkou. K odraženému míči se dostal agilní Luboš Kašpar, svůj solo nájezd na pačejovského brankáře zvládl s přehledem, technickým obloučkem přes něj poslal Mochtín do vedení - 1:0. Po přestávce ale Pačejov zvýšil důraz a nasazení, chtěl změnu skore. A to se mu podařilo poměrně brzo. Po jednom z rohových kopů se k odraženému míči dostal střídající M.Forman a zblíska dokopl míč do branky. Běžela 51.minuta utkání, stav se měnil na 1:1. Až po vyrovnání Mochtín opět zabral, měl několik slibných akcí se zakončením. Hlavně pak vítězný slalom Martina Tykala přes 2 hráče, kdy se dostal až před mladého pačejovského golmana volal po skorování. Zakončení však Martin nezvládl a to byla velká škoda. Na druhé straně pak přišla chyba našeho Milana Bejvla, který ve snaze najít zpětnou přihrávkou svého spoluhráče na stoperském postu, přihrál míč přímo do běhu pačejovskému hráči a ten svůj solo únik na našeho brankáře Vl. Hromadu zvládl s bravurou. V plném běhu dělovkou poslal Vá.Brůha Pačejov do vedení 2:1. To byla sprcha, ze které se mochtínští hráči již nedokázali zpamatovat. Byli sice hodně aktivní, snažili se, bojovali, otevřeli hru, riskovali. Vše marně, tvrdý a důrazný soupeř již změnu skore nepovolil. Naopak, z brejkových akcí do otevřené obrany Mochtína mohli hosté ještě minimálně dvakrát skorovat. Ale i oni již vystříleli střelelcký prach. V závěru utkání dostal 2ŽK náš Petr Švátora a byl vyloučen, trenér hostí Cikán navíc hru takticky rozkouskoval střídáním, skore se nezměnilo, Mochtín "doma" ztratil další mistrovské body. Nehráli sice dvě opory Mochtína, nemocní a zranění St.Jarabica a Ji.Čeleda, ale to není výmluva, je to jen na doplnění tohoto referátku. Mochtínské mužstvo nehrálo špatně, právě naopak. Stále ho však trápí střelecká inpotence.

Rozhodoval Milan Kulhánek z Nepomuka, ŽK 4:5, ČK 1:0 (P.Švátora po 2 ŽK) - branky : Luboš KAŠPAR - Michael FORMAN, Václav BRůHA,

Sestava Mochtína : Hromada, Bejvl (Špindler), Dolejš Ji., Podráský, Hořejší (Břečka), Troch, Švátora P., Dolejš T., Novák (Voráč), Kašpar, Tykal

Další zápasy našich mužstev se nehrály -  OFS Klatovy pro krajní nepřízeň počasí zrušilo celé víkendové kolo mládeže a dospělých. Bude odehráno převážně v náhradním termínu - na sváteční středu 28.10.2009.